Kominki z kamienia dodają wyjątkowego stylu wszelkiemu wnętrzu i przynoszą szereg możliwości obróbki.

Paleniska w mieszkaniach stale przydawały stylu oraz wyśmienitego klimatu wnętrza. Wieczory tuż przy kominku są zawsze fenomenalnym pomysłem na spędzenie czasu z wyjątkową osobą czy rodziną.

kominek wykonany z kamienia
Paleniska są rewelacyjne pod każdym względem, gdyż nie jedynie są symbolem ogniska domowego, lecz również faktycznie wytwarzają ciepło, jakie nierzadko jest bardzo konieczne do ogrzania całego mieszkania oraz ludzi w nim przebywających. Gdy przewidujemy posiadanie kominka w swoim mieszkaniu powinnyśmy pomyśleć o właściwych budulcach, jakie będą nam przydatne. Kominki z kamienia to doskonały wybór używany w zamkowych komnatach oraz wielu domach.

Kamień nie wyłącznie ochrania przed rozsianiem się żaru po mieszkaniu, lecz także jest doskonałym materiałem na naturalną dekorację budynku.

Do budowy kominka z kamienia stosuje się wszelki typ kamienia, aczkolwiek często używa się kamień miękki, jaki jest ogromnie prosty w obróbce m.in. marmur, trawertyn, piaskowiec i wapień, lecz coraz to częściej stosuje się również granit słupek granitowy czy łupek. Obecnie dzięki zaawansowanej procedurze obróbki kamienia przy konstrukcji paleniska jest możliwość utworzyć wymarzony wygląd do wszelkiego pomieszczenia. Zobacz nasze kominki . Obróbka kamienia daje szereg opcji zarówno możemy mieć kamień rzeźbiony czy też w stylu innowacyjnym. Kamień można łączyć z innymi elementami m.in. ze szkłem czy też metalem, co przynosi innowacyjny i wytworny wygląd.


Kominek otoczony kamieniem zapewnia fenomenalne ciepło nawet po wygaszeniu żaru, dlatego że wciąż przez długi czas ogrzewają pomieszczenie ogrzane kamienie.

Do konstrukcji kominka jest możliwość wykorzystywać jeden typ kamienia albo spajać kilka gatunków, kolorów czy też form kamienia, jakie również nadadzą znakomitego stylu wszelkiego wnętrza. Nad paleniskiem jest możliwość też zamontować specjalną półkę stawianą na kamieniach, gdzie jest okazja ustawić między innymi zdjęcia rodzinne. Kominki z kamienia stale komponują bajeczny nastrój w długie mroźne wieczory, w związku z tym są bajecznym sprzętem każdego budynku.