Kreatywne dekoracje

Dawniej wiele osób uszczęśliwiały zwykłe żaluzje. Jeżeli w domach były karnisze to najzwyklejsze. Oczywiście dobór firan był czasochłonny, ale wiele osób i tak stawiało na białe firanki. Czasem niektórzy, Ci, którzy posiadali podwójne karnisze wybierali również jakieś ciekawe zasłony.

karnisz gięty w poziomie

Źródło: http://dimlab.pl/
kuchnia - wizja

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście żaluzje od długiego czasu nie są modne, modne stały się rolety. Jednak chociaż mamy rolety to i tak korzystamy z firan i zasłon. Jednak nie wszyscy mamy zwykłe okna. A to oznacza, że najzwyklejszy karnisz pojedynczy albo podwójny może nie pasować do niewymiarowego okna. Z tego powodu producenci produkują karnisz gięty w poziomie. Karnisz tego rodzaju to rzeczywiście najlepsze rozwiązanie, kiedy nasze okno nie ma standardowego kształtu. Ale, by karnisz rzeczywiście pasował do naszego niewymiarowego okna to musimy odpowiednio wskazać wymiary. Mierzenie wszystkiego może okazać się kłopotliwe, warto, więc wziąć do pomocy fachowca.
Dodatki przydatne do domowych obowiązków
Każdy dobrze wie, że dom to też dodatki. Z tego powodu tak ważne są firanki i zasłonki. Bywa, że w niektórych domach trudno jest wyobrazić sobie zawieszenie zasłon. W sklepach mamy normalne karnisze, które nie będą nadawały się do montażu przy niewymiarowych oknach. Jednak możemy kupić odpowiedni przyrząd do mocowania firan i zasłon, który będzie właściwy nawet do nietypowego okna. Karnisz gięty to produkt, który możemy dostosować do każdego okna. Tak, więc musimy dowiedzieć się, czy w sklepie z asortymentem do okien jest możliwość zamówienia takiego karnisza. Jeśli nie, to na pewno znajdziemy w Internecie sporo sklepów, które zajmują się robieniem na zamówienie wymyślnych karniszy. Gdy już zamontujemy taki karnisz (karnisz narożny) i będziemy mogli powiesić firany i zasłonki, wtedy mieszkanie zyska totalnie inny wymiar. Wszyscy dobrze wiemy, że to dzięki dodatkom wnętrze domu nabiera charakteru.

To rzeczywiście ważne, byśmy mogli powiesić firanki i sztory, bo one sprawiają, że dom staje się bardziej przyjazny. Jest to, również swoistego rodzaju odseparowanie się od tego, co za oknem. Nie chcielibyśmy przecież, by wszyscy widzieli, co robimy w domu.