Kreatywni i zaradni rodzice przygotują pokoik malucha za grosze! Sprawdź ich świetne sposoby!

Wszystko, co jest dostępne w sklepach z produktami dla dzieci, zwykle jest dla nas piękne, urocze i słodkie i pozytywnie się kojarzy. Kolorowe kocyki, śliczne ubranka i różne zabawki rozczulają nas, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawał. Prezentacje pokoików w katalogach czy ich realizacje w sklepach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem zaradni rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świat przychodzi wyczekiwane dziecko, cała rodzina koncentruje się tylko na nim. Nie tylko zwracając uwagę na podstawowe, codzienne potrzeby maluszka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój. Armia wujków i cioć z radością obdarowuje malucha matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

ostatnio ciekawym pomysłem na prezent są też rzeczy, które będą rosły razem z maluchem. Jednak praktyczni rodzice stawiają raczej na elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby ozdobić urządzone już wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem znaczącą różnicę stanowi zawieszenie nowych, barwnych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wymiana pudeł na zabawki. Resztki materiałów można kupić za parę złotych na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca maksymalnie na jeden wieczór. Plastikowe, nietłukące doniczki za parę złotych na pewno dostaniemy w każdym większym markecie, zwłaszcza w ciepłych miesiącach. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Wybierzmy doniczki w ulubionych kolorach naszego dziecka – sprawimy mu tym ogromną radość!

Dziecięcy pokoik

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można przyklejać według własnego pomysłu na każdej możliwej powierzchni. Ozdobić można nie tylko powierzchnie pionowe, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli umieścimy je blisko źródła światła, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając niesamowity efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla maluszków, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampki. Przykłady.

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno mamy w domach sporo, można przechowywać w plastikowych pudełkach, ale tańszym rozwiązaniem będzie ogromne kartonowe pudełko własnoręcznie ozdobione przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się modach, preferencjach i potrzebach lepiej znaleźć sklep oferujący tanie zabawki dla dzieci, np..

Czy wiesz, że więcej odnajdziesz w linku (https://osadaempatia.pl/terapia-uzaleznien-torun/) podobnego serwisu? To właśnie tam znajdziesz dokładniejsze informacje dotyczące omawianej tu tematyki.

Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które powędrowały w kąt, możemy oddać innym, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach służących bezgotówkowej wymianie ubranek, zabawek czy książek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i podsunąć im też własne, sprawdzone rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy ekonomicznych opcji.