Które żyrandole kupić do salonu dziennego w naszym mieszkaniu?

Jesteśmy przyzwyczajeni do lamp górnych i zdecydowanie takie wybieramy najczęściej. Niewielki pokój dzienny oświetlony w ten sposób zgubi własną przestrzeń i okaże się, że jest nieprzyjemnie oświetlony. Jak skutecznie skomponować oświetlenie?

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Oświetlenie pokoju dziennego ma za zadanie dać możliwość na zrelaksowanie się gościom, którzy się w nim znajdują. Powszechne wydłużone lampy na środku sufitu idealnie komponują się z wnętrzami starych kamienic. Nieotwarte klosze wywierają wrażenie skromniejszej powierzchni, a na to nie mogą odważyć się lokatorzy ciasnych blokowych mieszkań.

Pamiętaj o oświetleniu sufitu

Lampy pokojowe dziennym należy skierować do góry. Najlepszym wyborem okazują się więc żyrandole z kloszem skierowanym na sufit (czytaj więcej). Tego typu oświetlanie powiększa mały salon. Wrażenie takie potęguje także biały kolor sufitu i jasny ścian. W przypadku gdy pomieszczenie posiada kształt nieregularny, należy oświetlić krótsze ściany: otwarte kinkiety lub przymocowane do ścian lampy zmieniają proporcje w salonie. Wąskie wnętrza w ten sposób można sprytnie poszerzyć.

Porządek

Dysponowanie światłem w małym pomieszczeniu wymaga porządku – chaos nie jest wskazany.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeśli tak, to fantastycznie – dalsze newsy (https://www.centrumhigieny.pl/noze-masarskie-do-skorowania-dicka) odkryjesz w następnym bardzo ciekawym artykule.

Najlepiej zatem opracować pewną strategię i zainstalować dokładnie te same oprawy lamp ściennych i górnych. Tanie lampy okazują się optymalnym planem, tym bardziej, że cena nie obniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa

Autor: David Costa
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy ozdobne

Stojące lampy przy sofach to właściwie najistotniejszy element w pokoju dziennym. Ze względu na nie jesteśmy w stanie wygodnie przejrzeć czasopismo, racząc się gorącą herbatą. Należy wybrać takie, które czynią możliwym regulację wysokości i kąta padania światła, dzięki temu można cieszyć się lekturą w każdej pozycji. Lampa oczywiście zawsze powinna współgrać z wnętrzem i nawiązywać do jego wystroju, ale należy także nie zapominać, że sama jest bardzo istotną dekoracją.

Kinkietyprzywołują różne odczucia, głównie ze względu na to, że w świadomości ludzi wiążą się z kiczowatymi, białymi lampami z nadmiarem wzorków. Współczesne oświetlenie wydaje się inne i nawet niezainteresowani odnajdą coś właśnie dla siebie (pmlighting.pl/Lampy-szklane-nowoczesne-pojedyncze_d408.html.)

Lampy stricte dekoracyjne mogą być skierowane na różne inne dodatki. Warto oświetlić pejzaż lub po prostu skierować strumień światła na zdobiący jeden z kątów wazon. Najważniejsze, aby aranżować wszystko konsekwentnie.