Który kupić klimatyzator do domu? Informator

Początek wiosny to świetny moment dla tych wszystkich, którzy kolejnego lata nie chcą spędzić w ogromnym upale jak też myślą o zakupie klimatyzatora.
Wskazane jest wiedzieć, co powinniśmy nabyć, który klimatyzator wyselekcjonować oraz co nas czeka przed pierwszym uruchomieniem.

łazienka, stylowa łazienka

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba również z wyprzedzeniem opracować odpowiednie roboty budowlane. Jeszcze parę lat temu klimatyzacja – montaż klimatyzacji warszawa w prywatnych domach mogła wiązać się z blichtrem dostępnym tylko dla bogatych. Dziś klimatyzatory domowe kupimy już za mniej niż 2000 zł. Kiedy za oknem war będzie lał się z nieba, ty wypoczywał będziesz w komfortowych warunkach. W naszym poradniku spróbuję odpowiedzieć na pytanie, jaki klimatyzator nabyć, by jak najlepiej spełniał wasze wymogi.
Klimatyzatory mobilne. W pierwszym momencie zdawać by się mogło, iż to idealne rozwiązanie. Nie dosyć, iż urządzenie realnie chłodzi, to jeszcze można ustawić go w tym pomieszczeniu, w jakim aktualnie przebywamy. Główną wadą klimatyzatora mobilnego jest niezbędność skorzystania z otwartego, a co najmniej uchylonego okienka. Ten sprzęt wymaga, aby gorące powietrze z wnętrza pozostało odprowadzone za okno. Służą temu dość długie, giętkie rury o grubości plus minus 10-15 cm, jakiej wylot powinniśmy ulokować za oknem. Tylko w niektórych kwaterach znajdziemy wentylacyjne kratki ulokowane na zewnętrznych ścianach oraz wybiegające na zewnątrz budynku. Co to znaczy w praktyce? Całkiem spore straty energetyczne.

Duża część pracy klimatyzatora przenośnego pozostanie zniwelowana przez ciągły napływ gorącego powietrza z zewnątrz. Stacjonarny klimatyzator jest zatem lepszym rozwiązaniem.
W przypadku klimatyzatorów instalowanych pod Sufitem kiepskim pomysłem będzie umocowanie go ponad szafą.