Który rodzaj kominka jest najlepszy

Wielu z nas marzy o kominku z roztańczonym wewnątrz ogniem – czarodziejska aura, ciepło domowego ogniska jak też ładne schludne uzupełnienie aranżacji . Dla niektórych familijne zebrania przy kominku to budzący emocję punkt każdego wieczoru, dla pozostałych to głównie źródło ciepła.

kominek

Niezależnie od przeznaczania, palenisko we wnętrzu wymaga przemyślenia jak też precyzyjnego zaplanowania, gdyż powinien spełniać szereg wymogów. Sam wybór kominka też nie należy do prostych, dlatego że dostępnych jest wiele wzorów, jakie różnią się wielkością, stylistyką, wariantem opału a także przede wszystkim – ceną. Na co powinniśmy się zdecydować: kominek zamknięty, wolnostojący, wkład kominkowy? Przygotowaliśmy mały poradnik, który być może przybliży tę sprawę.

Niezależnie od tego jaki wariant kominka wyselekcjonujemy, możemy przebierać w stylach. Oczywiście estetyczna strona kominka jest uzależniona od jego rodzaju, ale będziemy w stanie odszukać zarówno wolnostojący kominek w wydaniu tradycyjnym, jak także otwarty kominek w stylu nowoczesnym. Nim postawimy na zabudowa kominka powinniśmy się zastanowić, jak często będziemy w nim palić, czy ma on na domiar tego dogrzewać domek, czy mamy gdzie gromadzić drewno (zobacz na ). Jeżeli już odpowiemy sobie na te pytania, trzeba wybrać między dostępnymi wariantami kominków, które mogą być otwarte, konwekcyjne, kotłowe, mogą to być również wkłady kominkowe z płaszczem wodnym / tlo.

Jeżeli pragniemy kominka przede wszystkim w roli ozdobnej, to kominek otwarty będzie doskonałym wyborem – ze względu na szybki proces palenia a także przepływ spalin, większa część wygenerowanej energii nie grzeje pomieszczenia. Najbardziej popularnym kominkiem jest konwekcyjny, jaki generuje dużo ciepła (czytaj więcej odwierty pod pompy ciepła) jak też nagrzewa pomieszczenie w przeciwieństwie do kominka wcześniej nadmienionego. Jeśli pragniemy, aby ciepło utrzymywało się przez dłuższy czas, to najlepszym wyborem może być kominek kumulacyjny, a dla tych, którzy chcieliby ogrzać również wodę – należytym może być kominek kotłowy – zobacz na do .Niezależnie od typu kominka możemy je znaleźć w przeróżnych stylach oraz formach, jakie na pewno będą estetycznie pasować do pokoju dziennego. Kominek nie jest już dziedziną tylko tradycyjnych salonów.