Lampy i żyrandole do pokoju dziennego i kuchni

Współczesny salon częstokroć pełni parę różnorodnych funkcji. Z tego powodu bardzo ważne jest oświetlenie pokoju dziennego. Właściwie zastosowane oświetlenie zrealizuje tak funkcje praktyczne jak również dekoracyjne. Jeśli odpowiednio dopasujemy i zlokalizujemy lampy do salonu zdołamy w ten sposób wyznaczyć pewne jego rejony, zaakcentować jego zalety czy ukryć defekty. Kolejną równie ważką funkcją oświetlenia jest budowanie nastroju wnętrza, zwłaszcza jego strefy wypoczynkowej.

Minęły już czasy jedynego żyrandola w centrum sufitu, który wytwarzał rozproszone światło, przez co salon zdawał się płaski. Dzisiejsze oświetlenie daje nam znacznie więcej możliwości. Teraz za pomocą lamp podłogowych, plafonów czy halogenów skrytych w suficie można bez kłopotu wyznaczyć w naszym pokoju dziennym strefę relaksu czy posiłków, podkreślić obraz powieszony na ścianie czy wydobyć ukryte zakamarki salonu. Realizacje na

lampy

Autor: Lexy Spreitzer
Źródło: http://www.flickr.com

Każde z wnętrz wymaga innego sposobu oświetlenia. Nad kuchennym stołem celowa jest lampa zwisająca, kierująca światło w kierunku stołu.

Jeżeli omawiany materiał jest według Ciebie absorbujący, to bez obaw przeczytaj także uwagi z www – one również są godne Twojej uwagi.

Natomiast w strefie wypoczynku mamy znacznie więcej opcji. W tym miejscu potrzebne będzie miękkie światło, przy którym dobrze ogląda się filmy lub też czyta książkę. Możemy przebierać spośród wielu wariantów lamp stołowych bądź plafonów. Sklepy z oświetleniem mają w ofercie co tylko dusza zapragnie; przeróżnego typu żyrandole i wszelakiego rodzaju nowoczesne oświetlenie do kuchni.
Wybierając oświetlenie do naszego mieszkanka miejmy na uwadze że żyrandole i lampy nie muszą stanowić całokształtu. O wiele bardziej interesująco pomieszczenie wygląda, jeżeli są one odmienne, natomiast łączy je np. zabarwienie lub model abażuru. Zakupując nowy żyrandol lub lampę zwróćmy również uwagę na bardzo istotną kwestię, to jest energooszczędność.

Lampy czy żyrandole powinny więc przede wszystkim pełnić odpowiednio swą funkcję podstawową, lecz również budować klimat, i w pewnej mierze upiększać wnętrze. Jeśli więc zależy nam by nasze pomieszczenie prezentowało się pięknie w porze wieczoru, warto zastosować parę osobnych źródeł światła, najlepiej włączanych oddzielnie i zapewniających zastosowanie przeróżnych kombinacji. Wówczas pokój dzienny pełnić będzie swe funkcje, a równocześnie będzie pomieszczeniem nastrojowym oraz ciekawym.