Lampy w naszych domach, czyli w jaki sposób zrealizować oświetlenie, aby było wygodne i funkcjonalne.

Jednym z istotniejszych elementów wyposażenia wnętrza są lampy. Tak naprawdę niedużo się zwraca na nie uwagę, ograniczając do włączenia lub wyłączenia żarówek, a przecież ich funkcjonalność jest całkiem spora, spora jest też ilość dostępnych modeli, które można znaleźć w domach i mieszkaniach. Podstawową funkcją lamp jest oświetlenie danego pomieszczenia.

Ale lampy mogą pełnić również funkcję ozdobną, więc coraz więcej osób planuje je dobrać do wystroju wnętrza.

Z czystym sumieniem zalecam to źródło (https://sklep.doko.pl/szybkozlaczki-elektryczne) każdemu miłośnikowi tego tematu. One na pewno też są warte przeczytania.

Jeszcze niedawno królowały w większości domów lampy sufitowe. Jak nazwa ich będzie wskazywać, są one wieszane przy suficie, z reguły w środkowym punkcie pokoju, tak żeby światło docierało w każdy jego zakamarek. W wielu modelach takich lamp użyto podwójne wyłączniki, które w niezależny sposób włączały określoną część żarówek. Dawało to takie niby sterowanie, gdyż włączając odpowiednie sekcje lampy można było regulować ilość światła. Ostatni okres przyniósł jednak sporo nowinek, i wymagania co do oświetlenia także się trochę zmieniły. Zobacz również: Cleverhouse24.pl

Dzisiaj coraz częściej zamiast jednego głównego źródła światła spotkać można pomysły bazujące na kilku lub kilkunastu mniejszych lampach, które oświetlają punktowo odpowiednie części pomieszczenia. Jednym z tego typu źródeł światła są lampy podłogowe.

Wideodomofon

Autor: Zach Klein
Źródło: http://www.flickr.com/photos/zachklein/4600543/

Przeznaczone są one do postawienia w odpowiednich miejscach pomieszczenia, dzięki ciężkiej podstawie są one dość stabilne i mało wywrotne. Modeli takich lamp wcale niemało, najczęściej spotykane są z jednym lub dwoma źródłami światła, ale są także i takie, które mają ich kilkanaście. Często przy lampach podłogowych używa się regulację ilości światła, przez co bardzo dobrze będą się sprawdzać jako oświetlenie pomocnicze, delikatnie rozświetlając pomieszczenie. Autor wpisu:

Obecnie coraz więcej lamp sprzedaje się w internecie, wystarczy zresztą wpisać w wyszukiwarkę hasło lampy cena i sprawdzić otrzymane rezultaty. Wadą sklepów internetowych jest to, że nie da się lamp zobaczyć na żywo, lecz będzie to rekompensować liczba oferowanych modeli i niskie ceny.
Posted in Bez kategorii