Łazienka świetnie urządzona, czyli na co warto postawić

Kiedy planujemy urządzić łazienkę, głowimy się nie tylko nad tym, jak wykończyć ściany i podłogę, ale także nad tym, czy wstawić do niej wannę czy kabinę prysznicową. Oba te rozwiązania mają zarówno pozytywne, jak i negatywne strony.

Remontując bądź wykańczając nową łazienkę,

łazienka

Źródło: pixabay

bez wątpienia zastanawiamy się, jak ją urządzić. Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć, jest wybór materiałów wykończeniowych. Na ogół jako materiał wykończeniowy wybieramy płytki ceramiczne. Znajduje się wśród nich zarówno popularna glazura, która może zostać użyta tylko do wykończenia ścian łazienki, jak też płytki podłogowe. Nasza propozycja: . Oferowane płytki podłogowe to zdecydowanie więcej możliwości wyboru. Wśród zrobionych z ceramiki płytek podłogowych znaleźć można na chwilę obecną bowiem nie tylko terakotę, ale także gres oraz klinkier. Gres oraz klinkier to materiały, które stwarzają dużo więcej możliwości wykorzystania. W przeciwieństwie do glazury, którą można zastosować jedynie na ściany,

prysznic

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

te dwa ostatnie materiały można układać zarówno na ścianach, jak również na podłogach. Drugą kwestią, którą musimy rozważyć, jest zdecydowanie, czy do łazienki wstawimy wannę czy może kabinę prysznicową. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest tak duża łazienka, w której zmieści się zarówno wanna, jak i kabina z brodzikiem np. bridom.pl/prysznice/kabina-z-brodzikiem-zestawy. Tak wielkie powierzchnie łazienek to jednak rzadkość w naszych domach. W większości z nich znajdzie się miejsce tylko na wannę lub kabinę prysznicową.

Kabina z brodzikiem jest aktualnie rozwiązaniem stosowanym naprawdę często. Niemała grupa osób, które stawiają na to rozwiązanie podkreśla głównie fakt, że wykorzystując kabinę prysznicową można zmniejszyć zużycie wody. Biorąc prysznic, zużyjemy znacznie mniej wody niż w trakcie kąpieli w wannie. Mnóstwo osób podkreśla również, że kabina prysznicowa jest bardzo dobrym wyjściem dla rodzin o charakterze wielopokoleniowym, a więc dla rodzin, w których są zarówno małe dzieci, jak i osoby w starszym wieku. Kabina prysznicowa, zwłaszcza taka z płytkim brodzikiem, to wyjście praktyczniejsze dla osób starszych.

Czy ta problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę komoda sosna, która dotyczy omawianej sprawy, zatem zapewne także Cię zainteresuje.

Znacznie łatwiej skorzystają one z prysznica niż z mającej znaczną głębokość wanny.