Łazienka w nowoczesnym wydaniu, czyli w jaki sposób wykorzystać dawne trendy, żeby zażywać kąpieli w pomysłowo wyposażonym pomieszczeniu

Kiedy zwiedzamy średniowieczne zamki, dwory, pałace czy inne zabytkowe kompleksy, to podziwiamy wyczucie gustu dawnych architektów i osób trudniących się wystrojem wnętrz. I zapewne niejednemu zwiedzającemu łza się w oku kręci na samą myśl zamiany posiadanego lokalu mieszkalnego na taki właśnie budynek. Jednak wcale nie trzeba nabywać choćby niewielkiej połaci kniei, aby móc zbierać jagody.

Łazienka

Autor: muffinn
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy, że pokój bądź kuchnię urządzimy na dawną modę.

Nie wahaj się już – zweryfikuj propozycję , jaką dla naszych klientów wymyśliliśmy. Włączyliśmy wszystkie potrzeby naszych konsumentów!

Przekonajmy się zatem, jak będzie wyglądać łazienka w stylu retro. Myliłby się ten, kto by twierdził, że trzeba najpierw szukać na giełdzie podniszczonych staroci, żeby później poddać je renowacji i ustawić w wyremontowanej toalecie. Teraz dużo sklepów internetowych, a także tych tradycyjnych oferuje towary stylizowane na te z lat trzydziestych czy pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Łazienka w stylu retro staje się dość swoistym pomieszczeniem w domu, zwłaszcza wtedy, gdy pozostałe wnętrza zostały zaprojektowane już w nowoczesnym stylu – więcej tutaj.

Tak osobliwa łazienka bądź toaleta będzie jednakże cieszyć oko właścicieli czy członków dalszej rodziny jedynie w sytuacji, kiedy w takim pomieszczeniu będzie panował stylistyczny porządek. Jeśli ktoś po całodniowej pracy w ogródku lubi wziąć ciepły lub chłodny prysznic, to musi dobrze się zastanowić, bo do nowego pomieszczenia będą pasować jedynie białe wanny i to w dodatku najczęściej niezabudowane glazurą. Łazienka w stylu retro niekiedy będzie przywodzić na myśl elegancko umeblowane nieduże pokoje, jakie znamy z filmów historycznych.

Typowy łazienkowy komplet, który zawiera owalne lustro i umywalkę, w tym przypadku bardzo przypomina XIX-wieczne toaletki. Jeżeli do tego dodamy jeszcze wygodny i majestatycznie prezentujący się fotel odziedziczony po dziadkach, to pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Do tak pomyślanego wnętrza doskonale pasować będzie delikatne światło, przykładowo można zainstalować w różnych punktach małe żarówki ledowe. Niektóre kobiety idą krok dalej, a mianowicie na półkach kładą świece zapachowe albo lampy abażurowe, a na ściankach działowych wieszają miniaturowej wielkości obrazy. W rzeczywistości współczesnego architekta wnętrz zdaje się ograniczać jedynie jego własna wyobraźnia i rzecz jasna zasobność portfela.