Łożeczko dziecięce – na noc oraz na dzień

W swoim łóżku maluszek spędza mnóstwo czasu – nie tylko śpi, lecz również ćwiczy obroty, siada i energetycznie skacze. Z tego powodu tak ważny jest Wybór odpowiedniego łóżeczka. Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie zakupów?
Przede wszystkim musimy przyjrzeć się wykonaniu.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com
Łóżeczko dla malucha musi być stabilne, tak aby nie trzeszczało oraz nie zarwało się, nawet jeśli malec będzie skakał. Taki mebelek musi być również starannie wykończony – wyszlifowany, a wszystkie śruby, zaślepki itd. muszą być niedostępne dla malucha. Ponadto farba (zobacz: farba sufitowa) jaką pomalowano łóżeczko powinna być bezpieczna dla dziecka. Szczebelki powinni być blisko siebie, lecz na tyle daleko, by nie utknęła w nich mała rączka czy nóżka. Warto także sprawdzić czy część szczebelków można zdjąć, kiedy malec podrośnie, aby mógł sam wychodzić z łóżka, przez co czemu mebelek posłuży na lata. Bardzo istotne jest również regulowanie – najczęściej łóżeczko można ustawić na trzech poziomach. Wysoko ustawione dno będzie komfortowe w obsłudze noworodka, nad którym często musimy się pochylać. Natomiast kiedy maluch zacznie wstawać, raczkować i siadać, zdecydowanie dno powinno być ustawione nisko, tak aby dziecko nie wypadło i nie mogło wydostać się samo z łóżeczka.
Łożeczka dziecięce zobacz przykłady to niezwykle szeroka oferta, więc warto przyjrzeć się tym aspektom i kupić takie, które będzie bezpieczne dla malucha i odpowiednie warunki do spokojnego snu.
Każde dziecko lubi SPAć nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia. Kiedy malec jest zmęczony zabawą staje się marudny, jedynym rozwiązaniem jest upragniona drzemka.

Niestety nie każde dziecko jest skłonne do tego, by zwyczajnie położyć się i zasnąć, szczególnie gdy jest jasno. Idealnym rozwiązaniem są hamaki dziecięce – całkiem pomocna strona. Hamak z materiału układa się w taki sposób, że przyjemnie otula malucha, a delikatne bujanie stopniowo wprowadza w upragnioną drzemkę.