Łóżko piętrowe – na czym skupić uwagę w trakcie kupna

Młode małżeństwa współcześnie częściej decydują się na kupno lokum aniżeli postawienie domu. Mają przeto w wielu przypadkach mało przestrzeni do zagospodarowania.

Przy dwójce dzieci aby oszczędzić miejsca dobrze jest zdecydować się na łóżko piętrowe, jakie będzie niezmiernie funkcjonalne i bezpieczne. Jeśli zamierzamy zagwarantować rodzeństwu zdatnie znaczącą ilość miejsca do rozrywki, nauki i drzemania, a zarazem nie posiadamy za rozległej przestrzeni do wyeksploatowania, łóżko piętrowe będzie perfekcyjnym rozwiązaniem (). Wybierając trafny model należy kierować się wiekiem pociech.

Łóżko piętrowe

Źródło: www.flickr.com

W przypadku małych dzieci niezbędne będą profilaktyczne poręcze (oferta poręczy ze stali poręcze nierdzewne) zabezpieczające je przed spadnięciem z łóżka. Powinny być wąsko rozmieszczone, by berbeć nie mógł się pod nimi przedostać. Drabinka albo schodki muszą posiadać poręcze oraz bez trudności pozwalać dziecku postawienie na nich nogi. Odnośnie starszych dzieci nie należy już pilnie użytkować takich zabezpieczeń. Zwykle pozyskiwane łóżka piętrowe to te wyprodukowane z drewna, np. sosnowego czy z olchy.

Jednak niemal tak samo ochoczo wybierane są te z metalową ramą, gdyż są solidne i sprawdzają się tak samo w klasycznych jak i nowszych aranżacjach wnętrza. Jeżeli chodzi o selekcję odpowiedniego mebla, powinno się pamiętać o kilku zasadach: odległość dolnej części mebla od posadzki musi równać się z grubsza 40-50 cm, a odległość między górą i dołem ok. 100 cm. Przywiera też zostawić dziecku co najmniej 85 cm wolnej przestrzeni między górnym materacem a sufitem, czysto ze względów bezpieczeństwa.

Najodpowiedniejsze łóżko piętrowe to tego typu, które zezwala dziecku swobodnie usiąść, nie istotne czy to „na dole” czy też „na górze” mebla. Jeśli zależy nam na pobocznej przestrzeni do magazynowania, wskazane jest aby zwrócić uwagę na to, czy łóżko ma wysuwaną komodę, jaka ulokuje bety czy zabawki. W ten sposób można zaoszczędzić miejsca na szafę lub innego typu umeblowanie. Wartości tego typu łóżka wahają się od około 300 do nawet kilku tysięcy złotych, w zależności od typu materiału przyrządzenia towaru tudzież jego funkcyjności ().

Łóżko piętrowe dla dzieci

Autor: Kids Town
Źródło: www.kidstown.pl
Chcąc zaoszczędzić powierzchnię w lokum czy domu, a zapewnić poprawne warunki dla dzieci do nauki i przyjemności, wskazane jest zdecydować się na łóżka piętrowe. Nie dość, że będzie czymś do spania, to do tego zdoła ponadplanowo pomieścić nadprogramowe zabawki czy bety za sprawą komody wysuwanej.

Tego rodzaju meble są bardzo skuteczne, dlatego są też częstym asortymentem, na który decydują się szczególnie młodzi rodzice.