Mały odsetek Polaków ma w domach swój basen — czas jednak zmienić te niekorzystne liczby

Z reguły rzadko kto w naszym kraju decyduje się na budowę prywatnego basenu. Twierdzimy, że raczej jest to pozbawione sensu, ponieważ u nas przez znaczną część roku bywa za chłodno na pływanie.
Jeśli sądzimy, że to, na co możemy sobie pozwolić, to dziura w działce, która przez większość część roku będzie stać nieużywana, to jesteśmy w błędzie.

projekt basenu

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
Dzisiejsze ekipy, które tworzą projekt projektowanie stacji paliw basenu, zazwyczaj skupiają się na tym, by był on nierozłączną częścią domu. Wobec tego tak istotne wydaje się być to, aby zdecydować się na basen jeszcze w fazie robienia projektu całego budynku. Jeśli mamy działkę i mamy znaczną ilość środków finansowych, to zwykle pragniemy mieć dom, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Pragniemy czegoś eleganckiego i na najwyższym poziomie. Wobec tego jesteśmy w stanie pozwolić sobie na to, żeby posiadać w domu niewielką salę kinową, siłownię czy nawet basen. Po prostu należy powiedzieć architektom, że takie są nasze marzenia. Oczywiście basen będzie stosunkowo kosztowną inwestycją. Za to da nam do końca życia możliwość pływania kiedy zechcemy bez potrzeby wychodzenia z domu. Jeśli zechcemy, to basen będzie miał nawet 17 lub 25 metrów długości. Do nas będzie należała także decyzja, czy chcemy, aby ściany były przeszklone. Da to poczucie przestrzeni oraz zapewni nam ładne widoki na ogród.

Na dodatek będziemy mieli prawo, by sobie zażyczyć, aby basen był podświetlany od strony dna kolorowymi lampkami. WóWCzas woda będzie wyglądać rewelacyjnie.