Meble dla młodzieży – jak zaaranżować pokój nastolatka?

Urządzenie domu to ogromne wyzwanie, lecz aranżacja pokoju dla nastolatka – dużo większe. O ile miejsce dla szkraba można przygotować samodzielnie, bowiem będzie podobać mu się niemalże każdy wystrój (istotne, aby było radośnie i tęczowo) o tyle młody człowiek ma już większe oczekiwania. Z reguły dokładnie wie, o czym marzy, dlatego najlepiej jest iść na wspólne zakupy, aby ani rodzic, ani dziecko nie było rozczarowane. Istnieje jednak kilka istotnych czynników, na które każdorazowo trzeba zwrócić uwagę, aby nie zapomnieć o niczym ważnym.

pokój nastolatki

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od miejsca do spania. Łóżko powinno być wygodne i dość duże, albowiem to w tym miejscu ląduje plecak po przyjściu ze szkoły, telefon czy zdjęte ubrania oraz milion innych rzeczy. A musi się jeszcze zmieścić nastolatek, który lubi popołudniowe drzemki i zazwyczaj nie powstrzymuje go bałagan. Najlepiej jest wybrać tradycyjne łóżko z materacem, które jest dużo wygodniejsze od zwykłej, rozkładanej sofy. Można dowolnie przebierać pomiędzy drewnianą bądź metalową konstrukcją – wszystko jest zależne od tego, jakiego typu meble młodzieżowe mają dominować w pokoju. Nie zapominajmy, by łóżko miało chociaż dwa metry, zwłaszcza, jeżeli mamy chłopca, który przecież nieustannie rośnie.
Drugim elementem jest biurko i krzesło do nauki. Trzeba zwrócić uwagę na ich właściwą wysokość, a najkorzystniej jest wybrać meble (meble wójcik amazon) z możliwością zmieniania wysokości. Dzięki temu będą idealne nawet wtedy, gdy nasza pociecha urośnie kilka centymetrów w górę. Jeśli pokój jest duży, dobrze zamówić biurko narożne, na którym pomieści się i laptop, i książki, i ulubione płyty z muzyką. Ponadto należy zainwestować w szafki, komody, jak również regały, do których nastolatek powkłada wszystkie swoje ciuchy i szpargały. Powinny być to zamykane szafy, gdyż wtedy nawet nieład na półkach nie robi tak dużego kłopotu. A – jak wiemy – młody człowiek ma zwykle mnóstwo rzeczy do załatwienia i zwykle żadną z nich nie jest porządkowanie pokoju. Kluczową cechą mebli jest też ich stabilność, ale jednocześnie nie mogą być za ciężkie (powinniśmy móc je swobodnie przenosić, gdy będziemy chcieć przestawić kilka półek).
Pamiętając o powyższych wskazówkach zakupimy fantastyczne meble i przygotujemy idealny pokój dla naszego dziecka (zobacz tutaj:wyposażenie pokoju nastolatka).