Meble do ogrodu – jakie nabyć?

Meble do ogrodu z drewna, metalowe, meble plastykowe, z wikliny – wybór jest duży. Podpowiadamy które meble zakupić na taras.
Meble ogrodowe drewniane są niesłychanie uniwersalne.

Klasyczne wzory pasują tak do tradycyjnej, jak i nowomodnej architektury. Najbardziej solidne są z drewna egzotycznego.

To niezły moment, aby dowiedzieć się więcej danych na ten temat – niezbędne jest jedynie optymalne źródło (http://www.vitrintec.pl/pl/sciany-mobilne/), które przybliży niezbędne informacje.

Nie marnieją pod wpływem zmiennych warunków pogodowych i są odporne na szkodniki i pleśnie. Nie muszą być niczym ochraniane, choć na ogół się je olejuje, żeby zapobiec szarzeniu drewna. Równie wytrzymałe są meble ogrodowe z akacji a także dębu. Mniej solidne są sosna i olcha. Stworzone z nich meble powinny być impregnowane.

meble ogrodowe

Autor: slemon810
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej mocne są meble z tworzywa sztucznego z dodatkiem żywic. Odznaczają się ogromną trwałością na warunki pogodowe – nie blakną pod działaniem promieni słonecznych oraz nie trzaskają na mrozie. Delikatne, poręczne, o ciekawej formie oraz Kolorze, coraz sporadyczniej przywodzą na myśl dawne siermiężne plastikowe meble. Od kilku sezonów popularne są sprzęty z technorattanu. Ręczna robota, odwzorowują naturalną plecionkę rattanową, są jednakże od niej daleko trwalsze. Meble z aluminium mają zwykle nowoczesny kształt, z tej przyczyny najlepiej wyglądają w połączeniu ze współczesną architekturą oraz minimalistycznym ogródkiem. Są delikatne i odporne na warunki pogodowe. Aluminium nie rdzewieje, dlatego nie musi być niczym zabezpieczane. Nierzadko bywa zestawiane z innymi materiałami – drewnem, syntetykiem czy materiałem.

Meble żeliwne są ciężkie oraz solidne, troszeczkę staroświeckie (zwłaszcza te żeliwne) – pasują do wiekowych rezydencji jak też współczesnych „dworków”. Dobrze wyglądają w ogródkach urządzonych w romantycznym stylu.