Meble drewniane na długie lata czy odpowiednik do samodzielnego montażu na kilka lat? Zalety mebli drewnianych.

Duże sklepy z dużym wyborem segmentów do samodzielnego złożenia przyzwyczaiły konsumentów do tego, że meble wymienia się stosunkowo prosto i nie trzeba do tego celu dużych finansów, a rozsądnie i pomysłowo możemy urządzić nawet nieustawne pomieszczenia. Jednak Polacy, po fali zachwytów nad tanimi meblami średniej i gorszego sortu, znów zaczęli interesować się meblami na lata.

Meble łazienkowe

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
Elementy wyposażenia wnętrz zrobione z jednego kawałka drewna mają dużo atutów. Zacznijmy od tych najbardziej praktycznych – czyszczenie i pielęgnacja. Przede wszystkim – meble sosnowe wykazują cechy elektrostatyczne, dlatego nie siada na nich pokaźna warstwa pyłków, jak na plastiku albo lakierowanej sklejce. Jest to szalenie istotne dla uczuleniowców wrażliwych na kurz i roztocza lub mieszkań, w których są zwierzaki z sierścią.

Meble te są higroskopijne i nie odkształcają się i nie wypaczają się w bardziej mokrych mieszkaniach albo domkach, można je też postawić w miejscach typu przedpokój (półki na obuwie, ściana z haczykami i lusterkiem). Sosnowe meble majmeble meble wójcikżą odporność na uszkodzenia mechaniczne i obciążenie, więc sprawdzą się jako półki na magazyny czy biurka. Meble sosnowe (klik!), które zobaczymy w sklepie wnętrzarskim, mogą być pokryte lakierem albo nie. Tak czy inaczej meble sosnowe prezentują się świetnie.

Jeśli chcemy mieć je w stanie surowym, bowiem w takie formie będą nam pasowały do pomieszczenia, przed tym jak je kupimy odwiedźmy sklep meblowy Kraków lub lokalne miejscowości na pewno będą mieć poszczególne części wyposażenia oraz paletę wzorów, żebyśmy nie wybierali barwy zupełnie w ciemno. Dobrze wiedzieć, że meble sosnowe, zwłaszcza bez warstwy lakieru, mają tendencję do mieniania barwy, konkretnie do przyciemnienia, więc weźmy to pod uwagę. Jeśli tylko będziemy o nie należycie dbać, posłużą przez wiele lat w świetnej kondycji.

Przed kupnem mebli z jednego kawałka drewna, na przykład mebli bukowych, może wstrzymywać ich koszt. Dlatego zdecydujmy się na te w niższej cenie, ale prezentujące się równie pięknie, meble sosnowe. W przypadku deficytu potrzebnej gotówki, wybierzmy system ratalny, który na pewno zaoferuje producent albo niemal każdy sklep meblowy Kraków ma bardzo dobrych producentów mebli, dlatego oszczędzanie na tego typu meblach naprawdę mija się z celem.