Meblowanie niewielkiego mieszkania w stylu skandynawskim – oryginalne wskazówki

Bardzo ważnym pomieszczeniem w domu jest korytarz. Jest on także dość problematyczny. Korytarz jest wizytówką domu, po jego wyglądzie możemy określić to, jak wygląda całe mieszkanie co zobaczymy dalej. Ważne, by zrobił dobre pierwsze wrażenie.

przedpokój

Autor: Skagerak
Źródło: Calvado.pl
Sporym problemem w urządzeniu przedpokoju stanowi jego wielkość. Jest to najczęściej pomieszczenie maleńkie, gdzie należy dobrze pomyśleć czy postawić jakiś niekonieczny bibelot. Korytarz ma być oczywiście zaaranżowany w tym samym stylu co pozostałe pomieszczenia, albo przynajmniej jego wygląd musi być w jakimś stopniu powiązany jest z tym co zobaczymy przechodząc dalej.

Jeden ze stylów w jakim możemy urządzić mieszkanie, w tym przedpokój jest styl skandynawski. Styl ten ma kilka cech, które musimy uwzględnić planując nasz korytarz. Przedpokój w stylu skandynawskim powinien przede wszystkim być jasny. Gdy wejdziemy do mieszkania nie powinniśmy mieć wątpliwości, że stanowi ona kolor zdecydowanie dominujący. Ściany i drzwi powinny być białe, a podłogi wykonane z jasnego drewna, albo płytek. Zobacz więcej informacji: polecamy

Chcąc uniknąć monotonni, warto przełamać biel barwnymi bibelotami, byle nie przesadzić. Barwne mogą być np. wieszaki, należy jednak pamiętać jednak by nie miały zbyt wielu zdobień. Także obramowanie lustra, które jest ważną częścią przedpokoju w stylu skandynawskim, mogą być w żywszym kolorze. Dość modne i często stosowane w tym stylu są też czarno-białe dywaniki. Więcej ciekawych informacji: ciekawe artykuły

Przedpokój, oświetlenie Tango od firmy SKOFF

Autor: SKOFF
Źródło: SKOFF
Sporą zaletą tego stylu jest to, że nietrudno możemy optycznie powiększyć wnętrze. Przedpokój zwykle jest dość niewielki, a kolor biały sprawia, iż wnętrze wydaje się dużo większe. Co więcej jest również jaśniejsze, a raczej rzadko spotykamy okna naprawa okien warszawa w przedpokoju.