Mieszkanie w nowoczesnym stylu

Urządzając Nowe lokum stajemy przed dylematem w jakim stylu urządzić nasze wnętrza. Wybór jest spory i musimy to przemyśleć biorąc pod uwagę nasz budżet i funkcjonalności naszego lokum. Popularny ostatnio stał się oszczędny, futurystyczny styl. Powoli odchodzi się w urządzaniu mieszkań od zagracania ich sprzętami, kolorowych tapet czy dużych ozdobnych żyrandoli. Teraz chętniej ludzie decydują się na proste formy, mało mebli, jasne kolory, ewentualnie z mocnymi akcentami.

jadalnia w stylu nowoczesnym

Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy we własnym zakresie nie chcemy tego robić, albo po prostu nie mamy talentu do urządzania wnętrz powinniśmy zatrudnić osobę projektującą aranżacje wnętrz. Kiedy ustalimy już szczegóły, takie jak styl, nasze upodobania, kolory itp. projektant może zabrać się do pracy. W rezultacie otrzymujemy gotowy, piękny projekt. Możemy także skorzystać z porady takiej osoby przy zakupach i kierowaniu ekipą remontową. Naturalnie jest to związane z odpowiednimi kosztami, ale to wydatek jednorazowy, którego z pewnością nie pożałujemy.

Oczywiście można także zrobić to na własną rękę. Jeżeli chodzi na przykład o projekty (zobacz architekt wnętrz małopolska) salonów, wyszukamy mnóstwo inspiracji i pomysłów w sieci. Powinniśmy także kupić parę czasopism o urządzaniu mieszkań i tam szukać czegoś interesującego. Oczywiście można dokładnie odwzorować w naszym domu czy mieszkaniu interesujący projekt, lecz możemy też wykorzystać kilka różnych i zrobić z nich jeden. Uważajmy jednak na to, żeby były dopasowane. Nawet jeżeli kilka projektów ma taki sam tytuł „nowoczesne wnętrza”, nie oznacza to, że wszystkie elementy każdego z nich do siebie pasują i możemy je dowolnie łączyć.

ultrabook marki Acer

Autor: pestoverde
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesne wnętrza dają spore pole do manewru. Zazwyczaj cechą charakterystyczną jest minimalizm i właściwa gra akcesoriami i oświetleniem. Nowoczesne aranżacje łazienek to znów zabawa formą i kształtem oraz fakturą różnorodnych materiałów. Zdarza się, że do tego typu projektów wykorzystuje się zwykły, surowy beton. Łatwo jednak osiągnąć okropny efekt niedokończonego mieszkania, jeśli zrobimy to źle. Zastanówmy się najpierw czy nowoczesny, minimalistyczny styl odpowiada naszym upodobaniom i czy po kilku tygodniach nie dojdziemy do wniosku, że wnętrze wydaje nam się brzydkie i nieprzyjazne. Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani, lepiej zdecydować się na neutralny styl klasyczny z jasnymi, ciepłymi kolorami.

Wnętrza w stylu nowoczesnym to też sprzęt. Lepiej nie decydujmy się na urządzenia RTV i AGD w stylu rustykalnym, ale sprawmy sobie np. sprzęt hybrydowy (dowiedz się więcej w tym miejscu). Świetnie wygląda i nie zajmuje dużo miejsca. Zwłaszcza możliwość osobnej klawiatury jest świetna. Jeśli jednak wolimy tradycyjny laptop, ponieważ tak jest Ci wygodniej, to też jest na to sposób. Nowoczesne laptopy to super lekkie ultrabooki (przykładowe zobaczysz tutaj: ultrabooki 13,3 cala na stronie ceneo.pl). Niezwykle cienkie i zgrabne, a ich parametry są takie jak mają normalne notebooki. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest cena. Ultrabooki aktualnie są dużo droższe, lecz powoli się to zmienia. A za kilka miesięcy różnica ta pewnie będzie prawie nieodczuwalna.