Modnie, funkcjonalnie czy na bogato? Co obowiązkowo wiedzieć muszą początkujący aranżerzy oraz posiadacze domów

Dekoracja wnętrz to pojęcie znane ludzkości od wieków. Natomiast na przestrzeni stuleci pojęcie funkcjonalności i piękna cały czas ewoluowało, choć pewne kanony nadal są w modzie. Teraz, kiedy w hipermarketach bądź na placach targowych można nabyć właściwie wszystko, a samych dekoratorów wnętrz ogranicza tylko wyobraźnia, urządzenie mieszkania wcale nie jest tak trywialnym zajęciem, jak moglibyśmy sądzić.

meble do sypialni

Autor: Jason Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy właściciel domu wyrusza na zakupy albo przegląda katalogi internetowych sklepów, to wybranie najbardziej odpowiednich sprzętów oraz dodatków staje się wielkim wyzwaniem, bowiem ze względu na pokaźny wybór towaru można się łatwo pogubić. A dekoracyjny zamęt wprowadzają sami producenci – na rynku dostępne są wspaniałe meble do sypialni złożone nawet z trzech albo czterech kolorystycznie różnych elementów. Trzeba więc kierować się zasadą złotego środka, którą doskonale znali już starożytni, a przed rozpoczęciem prac dekoratorskich warto naszkicować plan i sprecyzować, w jakim stylu będą urządzone określone pomieszczenia. Pomysłów zawsze warto poszukiwać w sieci, na przykład tutaj: tutaj z pewnością znajdziesz to czego szukasz. Ci najbardziej przewidujący klienci pójdą krok dalej i będą usiłować łączyć praktycyzm z modą, co w praktyce oznacza, że zamiast kopii starożytnej wazy, zakupią stalową albo drewnianą lampkę biurową. Przy meblowaniu kuchni lub salonu praktyczne rozwiązania okazują się najlepsze. Ci bardziej wymagający gospodarze poszukują ciekawych gadżetów, które cieszą oko, a równocześnie doskonale pasują do stylu, w którym zaprojektowano określone pomieszczenie.

czajnik

Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Moździerze gliniane bądź czajniki w stylu retro na pewno przypadną do gustu tym, którzy lubią łączyć konwencję ze współczesnością, a lśniące markowe patelnie będą pasować do każdej kuchni. Przy tym gospodarz umieszcza w przestrzeni domu dekoracje, które mają dużo wspólnego z jego pasjami: obrazy reprodukcje nabywają miłośnicy malarstwa – na przykład: plakaty reprodukcje, a kobiety uprawiające prywatny ogródek tworzą oryginalne ikebany. Bodajże najwięcej trudności sprawiają niepotrzebne sprzęty: trzydziestoletnie segmenty i jeszcze starsze fotele, które często w ogóle nie pasują do nowych zasłon lub dywanu z hipermarketu. Wtedy można szybko poszukać w sieci interesujących inspiracji. Żeby mieszkanie wyglądało imponująco wcale nie trzeba wyrzucać starych mebli – przecież o magii domowego wnętrza decydują również takie detale, jak piękne oświetlenie, niesamowite fototapety i… aromat pieczonego ciasta.