Montujemy oświetlenie w czterech kątach

Frapującym pomysłem jest zrezygnowanie ze klasycznych rozwiązań – lampy można montować dosłownie wszędzie. Tak jest w sytuacji takich nowoczesnych projektów, jak lampy podłogowe. Oświetlanie pokoju od dołu może ułatwić chodzenie po otoczeniu. Lampy podłogowe mogą funkcjonować jako dodatkowe źródło blasku. Kiedy są zamontowane, możesz w nocy uruchomić kilka lamp podłogowych, nie włączając sufitowego oświetlenia. W ten sposób nie przebudzisz wszystkich mieszkańców. Niewielkie lampy podłogowe możesz zamontować też na schodach w mieszkaniu – radykalnie zmniejszy to ryzyko bolesnego wypadku.

Wisząca lampa w salonie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Lampa do kuchni (więcej odnajdziesz tutaj: odpowiednia www) może być taka sama, jak ta w innych miejscach. Jeśli zamierzasz postawić na oryginalność, możesz wybrać jakiś zupełnie niepowtarzalny egzemplarz. W galeriach sztuki można natrafić na lampy, które kształtem przypominają rozmaite warzywa. O ile preferujesz bardziej konserwatywne rozwiązania, zamów po prostu taki egzemplarz, który kolorystycznie harmonizuje z resztą domostwa.

Oświetlenie w łazience powinno być silne. W takim przybytku, obok głównego oświetlenia, doskonale sprawdzą się również lampy podłogowe (odsyłam do tej strony). Mogą one znacznie uprościć przemieszczanie się po łazience , gdy za oknem ciemno. Jeżeli zebrałeś sporo środków do wydania na wykańczanie (dobre natryski bezpieczeństwa) wnętrz, powinieneś pochylić się nad odważną ideą urządzenia salonu w dawnym stylu. Antyki będą doskonale wyglądać z ciężkimi kandelabrami z odległych lat, oświetlającymi salon.

W pokoju dziecka mądrze jest zainstalować światło, którego siłę można dostosowywać. Maluchy zwykle lękają się ciemności. Jeśli twój potomek twierdzi, że po wyłączeniu lampy w kącie czyha duch, dostosowywane oświetlenie będzie dobrym konceptem. Po zmniejszeniu światła dziecko nie będzie się już obawiało nocnych widm i spokojnie zapadnie w sen. Takie moderowane światło może być również montowane w innych miejscach – są ludzie nienawidzą dużego blasku.