Na co warto szczególnie zwracać uwagę podczas wyboru oryginalnego stołu z drewna?

Stół niemal wszędzie jest jednym z najważniejszych elementów w mieszkaniu. Spełnia wiele ważnych funkcji. Służy w szczególności do jedzenie codziennych posiłków. Dodatkowo jest głównym miejscem rodzinnych oraz towarzyskich spotkań. Gromadzi dookoła siebie parę osób. Toteż musi być dosyć spory i funkcjonalny.

Przy wyborze stolika warto mieć upatrzone miejsce, w którym nowy mebel zostanie postawiony. Istotne jest zatem plan oraz projekt przestrzeni. Następną kluczową kwestią jest styl oraz materiał. Obecnie znaczną renomą cieszą się stoły (czytaj więcej stoły ze stali nierdzewnej) zrobione z ekologicznych półproduktów. Toteż stolik drewniany znajduje swoje miejsce w niejednym domku oraz ogródku.

drewniany stolik na tarasie

Autor: Andersen Pecorone
Źródło: http://www.flickr.com

Takie stoliki są zawsze na topie, oryginalne oraz w głównej mierze wytrzymałe. W każdej chwili można je odnowić bądź odmienić ich wizerunek. Wystarczy przemalować je na inny kolor. W przypadku pojawienia się drobnych zarysowań na powierzchni elementów stołu, ostrożne przeszlifowanie nada meblu niezniszczony wygląd. Stolik drewniany zawsze jest wygodny i stanowi dodatkowo atrakcyjny element architektury. Drewno doskonale zestawia się z przeróżnymi tworzywami, na przykład: betonem, metalem. Znajduje miejsce w zasadzie wszędzie: w altanach, na betonowym tarasie, w stylowych salonach, jadalniach, kafejkach. Wybierając stół z naturalnego materiału należy dodatkowo patrzeć z jakiego gatunku został zbity. Wartość użytych materiałów w głównej mierze odpowiada za wytrzymałość oraz odporność na niekorzystne warunki.

Koniecznie należy zbadać, czy nie widać na meblu śladów żerowania robaków, sęków i wad fabrycznych. Następnie trzeba zbadać jakość użytych elementów łączących. Wykorzystane śruby, zawiasy mogą w łatwy sposób rdzewieć. To zaś mocno zmniejsza estetykę stolika. W niektórych przypadkach rdza prowadzi do zabarwienia drewna. Warto zatem upewnić się, że zastosowane łączniki są wykonane z nierdzewnej stali lub aluminium. Każdy drewniany stolik winien być impregnowany, co z pewnością przedłuża jego okres żywotności. Zabieg impregnowania winien być przeprowadzony kilkakrotnie.

Wybór stołu winien być precyzyjnie obmyślany, ponieważ to przy nim siada się do rodzinnych spotkań. Winien być zatem funkcjonalny oraz współgrający z resztą otoczenia. Jedynie tak stolik drewniany stanie się niepowtarzalnym meblem.