Na jakie cechy zwrócić uwagę, kupując płytki ceramiczne do kuchni lub toalety?

Jaką klasę ścieralności płytek dobrać? Co oznacza nasiąkliwość płytek podłogowych? Czym się różni płytka terakotowa od gresu? Na te oraz wiele podobnych pytań natkniemy się przebudowując lub budując nasze mieszkanie.

element

Autor: Kobi Light
Źródło: Kobi Light
podłoga to zapewne najistotniejszy element, jaki powinniśmy zrealizować w naszym projekcie.
salon

Autor: Modern Gypsum
Źródło: Modern Gypsum
Wybieramy kolor i rodzaj podłogi szczególnie do kuchni i toalety. Dla wielu z nas niezłym rozwiązaniem jest zakupić jasne płytki podłogowe Koniecznie zobacz na sprawdzić ofertę . Niestety nie jesteśmy w stanie płytkom poświęcać wiele czasu na czyszczenie i pielęgnację. Szukamy więc rozwiązania mało brudzącego oraz prostego w utrzymaniu. propozycje na miarę swoich oczekiwań znajdą zarówno fani betonowych, jak oraz drewnianych podłóg. Ci od drewna mogą wybierać spośród płytek imitujących rozbielane, stare, przetarte drewno oraz płytek imitujących deski z wyraźnie zaznaczoną rzeźbą taką jak słoje. Ceramiczne podobizny kamieni są znane od dawna i wciąż udoskonalane. Niepowtarzalność ornamentu na płytkach jest przeogromna, zależna tylko od naszych upodobań. Można chwalić się piękną imitacją trawertynową lub marmurową podłogą. Jednocześnie nie musieć myśleć o konieczności zabezpieczenia jej przed plamami.
Płytki gresowe pełną propozycję pod adresem przypominające drewno lub kamień ( szczegóły kamień do ogrodu i domu) to oferta przede wszystkim dla wielbicieli rozwiązań klasycznych. Nie jest ona tylko zarezerwowana dla tak zwanych klasycznych wnętrz. Tak dobrane płytki mogą też być uzupełnieniem awangardowej stylistyki, nawiązującej do tradycji. W zimnych, oszczędnych, industrialnych pomieszczeniach sprawdzą się płytki imitujące zwykły beton.

Jest też coś dla wielbicieli bardziej delikatnego minimalizmu, to wielkie płyty z powierzchnią błyszczącą jak tafla wody albo matową, przypominającą piasek. Jeszcze inna, subtelniejsza propozycja to płytki z oszczędną grafiką, która kładzie się w swoiste pasy. Wybór jak można się zorientować jest przeogromny.