Na jakie kryteria zwracać uwagę podczas wyboru dostawców armatury przemysłowej. Często powtarzane błędy, których należy unikać.

W przedsiębiorstwie nastawionym na ciągłość produkcji, jak również troszczącym się o bezpieczeństwo ludzi i sprzętów, armatura przemysłowa ma niemałą rolę. Jest punktem jakiego nie może zabraknąć na wielu liniach produkcyjnych.

Elementy jakimi posługują się osoby kupujące aramturę przemysłową

armatura i ceramika

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura

Armatura przemysłowa nie jest elementem gromadzonym przez właścicieli firm, powodowałoby to zablokowanie środków finansowych. Jednak do wypróbowanych producentów aramtury przedsiębiorcy z przyjemnością powracają – nie ma podstaw by zmieniać produkt, który dobrze spełnia swoją rolę. Nabycie aramtury zwykle spowodowane jest usterką sprzętu. Inne motywy zakupu to planowana rozbudowa aparatury lub jej unowocześnienie. Głównym czynnikiem decydującym w trakcie zakupu armatury jest jej wytrzymałość, jak również szybka dostawa. Przedsiębiorstwa nie mogą zgodzić się na zastopowanie produkcji, a przecież nie gromadzą części wymiennych.

Pozytywnie odbierane jest gdy wytwórca armatury dbał o klienta nawet po dokonaniu sprzedaży – to znaczy umożliwiał konserwację, gwarancję i dbał o bycie zawsze osiągalnym, np. poprzez łączność telefoniczną. Istotne aby zdecydować się na sprawdzoną markę, np. Legris, działającą na rynku od 2004 r., w asortymencie ma m.in przepustnice, zawory zaporowe, zawory kurowe, także zawory zwrotne, filtry, napędy pneumatyczne, osprzęt bezpieczeństwa lub parowy. Również produkuje poziomowskazy czy elektrozawory. Legris pochwalić się może długą listą zadowolonych przedsiębiorstw, które z nią współpracowały. Firma wytrwale zmierza ku optymalizacji swoich wyrobów.

armatura i ceramika

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
Najczęstsze pomyłki jakie zdarzają się przy kupnie armatury

Często zdarza się, że nietrafnie osądzimy jakiego rodzaju przepustnicy potrzebujemy. Zdarza się błędne zdefiniowanie efektywności przepływowej zaworu, bądź mylne ustalenie ciśnienia w okresie działania i w pozycji zamkniętej.

Nie chcesz, żeby interesujące posty Ci umknęły? Zatem na pewno przypadnie Ci do gustu dobra witryna, na której będziesz mógł przejrzeć nowe posty.

Pomyłkowy dobór tworzywa, uszczelnienia bądź nie uwzględnienie flashingu to także niejednokrotne sytuacje, jak warto przeczytać arapneumatik. By uchować się od tego rodzaju pomyłek dostawcy proponują każdorazowo konsultację z reprezentantem producenta, który ma fachowe obeznanie, dzięki czemu unikniemy gafy.