Nagrzewnica do grzania hal i magazynów

Jest wiele urządzeń które służą do nagrzewania wnętrz. Nagrzewnica, dzięki temu że nie musi być instalowana, posiada ogromną wydajność i jest prosta w konstrukcji, używana jest przeważnie do nagrzewania hal i składów.

kolory

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
W przypadku obiektów średnich i dużych takich jak warsztaty, składy, hale fabryczne, bądź świątynie nie wystarcza ogrzewanie typowymi grzejnikami.

Przejrzyj następny kluczowy artykuł (https://przeprowadzkilublin.com.pl/), by wysondować więcej detali na fascynujący Cię temat. Zapraszamy i życzymy przyjemnej lektury!

Kaloryfery okazują się zbyt mało wydajne, a wręcz nieekonomiczne, albowiem zużycie ciepła koniecznego na ogrzanie sporego budynku, nie zawsze porządnie izolowanego jest bardzo wielkie. Sporym kłopotem jest czas pożądany na osiągnięcie żądanej temperatury. Trudne jest też utrzymanie temperatury na ciągłym, oczekiwanym przez eksploatatora pułapie. Nagrzewnica to narzędzie stworzone ze stalowego, blaszanego korpusu, w środku jakiego znajduje się sekcja wentylatora, przegródka grzewcza, wymiennik ciepła z nawiewnikiem, oraz system automatycznej regulacji. Zasada działania nagrzewnicy polega na wymianie ciepła pomiędzy chłodnym powietrzem, a gorącymi SPAlinami, albo grzałkami elektrycznymi. Powietrze jest zasysane do nagrzewnicy przez kanał, jaki jest wyprowadzony na zewnątrz pomieszczenia, czy też przewodem wyekwipowanym w filtr. Później zostaje ono ogrzane w wymienniku, albo wprost w komorze grzewczej. Ogrzane powietrze nawiewane jest do pomieszczenia przez kratki nawiewne, lub za pomocą przewodów nawiewnych.

Konstrukcja nagrzewnicy zezwala na równomierne rozprowadzanie strumienia gorącego powietrza, bądź na wyznaczenie go w konkretne punkty. Nagrzewnice ekspresowo grzeją powietrze, jakie jest rozprowadzane po całym pomieszczeniu.