Najlepsza terakota do łazienki.

Remont czy także aranżacja nowo powstałej łazienki to niełatwe wyzwanie. Jednym z głównych elementów łazienki są płytki. Ażeby wybrać te perfekcyjne trzeba poradzić się zawodowców, którzy robią naszą łazienkę. Jeśli jednak sami mamy zamiar to zrobić to trzeba posiąść przydatną wiedzę na temat kafelek do łazienki.

Ogrzewanie podłogowe

Autor: DEVI, Grupa Danfoss
Źródło: DEVI, Grupa Danfoss
Przede wszystkim kafelki powinny być dopasowane do wymiarów wnętrza oraz do rodzaju mebli, jakie będą się znajdować w tym wnętrzu. Po drugie trzeba zwrócić uwagę na odrobinę istotnych parametrów. Jeżeli chodzi o kafelki podłogowe to istotnym parametrem jest ścieralność. Jest kilka klas ścieralności a do łazienki najbardziej nadaje się druga klasa.

Zaczekaj minutę! Zainteresował Cię artykuł? Masz chęć na dalsze dodatkowe info? To miłe. Wejdź w poniższy link i przekieruj się do strony z detalami na wybrany temat.

Także takie płytki muszą być antypoślizgowe. Warto ponadto zwrócić uwagę na nasiąkliwość- im mniejsza wartość tym większa wytrwałość na zawilgocenie, odporność na zabrudzenia i działania związków chemicznych oraz na antypoślizgowość. Kiedy te wszystkie warunki dana płytka spełnia trzeba teraz zdecydować się, jakiej firmy będzie ona. Jedną ze cieszących się popularnością firm są płytki domino (produkt na stronie), które mają przeróżnego typu płytki do zaproponowania. Po wyborze płytek na podłogę czas na ściany. Jeśli nasza łazienka nie należy do największych to warto zdecydować się na płytki z połyskiem.

Niestety ich minusem jest to, że wyraźniej widać na nich ślady użytkowania oraz rysy. Jeżeli nie mamy pomysłu, jakiego rodzaju, koloru, ze wzorkami czy też bez mają być nasze kafelki trzeba uprzednio obejrzeć fotografie aranżacji łazienek. Sławni producenci posiadają oprócz stron internetowych z aranżacją też katalogi na przykład firma Cersanit płytki . Jeżeli chodzi o stronę internetową to warto oglądnąć stronę firmy Polcolorit, gdzie odszukamy sporo aranżacji łazienek.
Trzeba pamiętać, że kafelki do łazienki to inwestycja na dłuższy czas, dlatego też oprócz estetycznego wyglądu muszą być one trwałe. Również trzeba wziąć pod uwagę to, że łazienka jest pomieszczeniem zawilgoconym, dlatego przy jego wykańczaniu należy użyć zabezpieczenia przed wilgocią. Są to przeróżnego typu rozwiązania hydroizolacyjne, które dają osłonę przed wodą i wilgocią.