Najładniejsze dodatki do salonu – biało-szare – Zobacz

kominek w salonie
Ostatnie zakupy w olbrzymim sklepie meblowym przyniosło mi koncept na rewelacyjną aranżację pokoju dziennego u moich rodziców. Zaproponowałam im, żeby w czasie remontu zaplanowali biało szary salon z czerwonymi przedmiotami.

Intensywne dodatki utrzymane w czerwieni ciekawie rozjaśnią wnętrze, dodadzą mu pazur i elegancji. Polecam stawiać na pojedyncze gadżety. Zakupmy czerwoną poszewkę na jaśka, kapę na fotel, ozdobny flakon na bukiet kwiatów albo misę na
minimalistyczne wnętrza
Autor: Gabriele Barni
Źródło: http://www.flickr.com

słodycze. Zadbajmy o to, aby takich przedmiotów w barwach czerwieni było w pokoju maksymalnie 5 – 6. Fajnie ożywią przestrzeń, dodadzą jej charakteru. Możemy także przemyśleć o kupnie czerwonej zastawy stołowej – bardzo ciekawie będzie prezentować się zestawiona z białym, albo szarym obrusem.
Wyposarzając biało – szary salon zwróćmy uwagę na to, aby wnętrze było jasne. Polecam trzy ściany pomalowane w bieli, a ostatnią ciemno szarą.

Na niej wieszamy jasny zegar i dwa – trzy obrazy bądź fotki. Postarajmy się przy niej wstawić (koniecznie jasną) ozdobną witrynę lub komodę z szufladami. Jest to idealne miejsce do przechowywania obrusów, zastawy stołowej czy zdobionego szkła. Koncepcje znajdziesz na
Kupując stół wybierzmy taki, który będzie rozkładany. Tym samym nie będziemy mieli trudności w przypadku rodzinnego spotkania.

U mnie na wszystkie święta zjeżdża się rodzina i trzeba jest przynajmniej 12 miejsc. Jeśli nie mieszkają z nami dzieci, polecam wybrać krzesła z tapicerką.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeżeli tak, to aby uzyskać zbliżone dane na omawiany wątek, spójrz na informacje, one z pewnością także przyciągną Twój wzrok.

Ciemne drewno w złączeniu z ciemnym obiciem da niezwykle fajną, klasyczną kompozycję. Do obicia wybierzmy podobny odcień obrusu, i o ton ciemniejsze tacki na talerze.
Pomyślmy, czy chcemy dywan. Na pewno doda on przytulności pomieszczeniu, jednak będzie jednocześnie dla nas stanowić dodatkową pracę – trzeba go czyścić, prać i odkurzać. Polecamy wybrać wykładzinę dywanową – jednak nie jest to dobra opcja dla alergików.