Nalepki do kuchni, nalepki do sypialni – jak je wykorzystywać

Od niedawna nowym trendem w ozdabianiu wnętrz jest aplikowanie nalepek. Naklejki w aranżacjach wnętrz to nie jedynie naklejki na ścianę, lecz również naklejki, które z sukcesem można użyć na przykład na lodówkach, bądź szafkach kuchennych, ozdabiając w ten sposób stare, albo nieciekawe meble i wdrażając do pomieszczenia powiew świeżości.

Naklejki do kuchni to prostota i szybkość aplikacji, również czystość prac i bezproblemowa konserwacja. Znacznym atutem jest też banalny demontaż. Wystarczy w pierwszej kolejności przez parę minut grzać je suszarką do włosów, a później ostrożnie odkleić. Podłoże nie powinno ulec zniszczeniu, chociaż zależy to oczywiście od trwałości tynku i farby położonej na ścianie.

Naklejki należy dobierać do nawierzchni, gdyż jedynie tym sposobem zapewnimy sobie ich należytą przyczepność. Jest to nadzwyczaj ważne dla stabilności efektu finalnego. Ściana, na jaką naklejana jest naklejka, powinna być czysta, sucha i gładka. Jeśli występuje taka potrzeba, należy ją odtłuścić właściwym specyfikiem czyszczącym. Przed nałożeniem naklejki powinny leżeć (zobacz jak długo materac może być zrolowany) przez 24 godziny na płaskiej powierzchni, w temperaturze pokojowej.

naklejki - tulipany

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl

Zezwalają one w jedynie kilka chwil upiększyć pokój, nadając mu niepowtarzalny styl. Naklejki do sypialni zachwycają bogactwem motywów, pośród których osoby o przeróżnych upodobaniach znajdą coś dla siebie. Scalając kilka form można sporządzić osobistą, niepowtarzalną kompozycję. Nalepki bardzo dobrze sprawdzą się na każdej gładkiej i czystej nawierzchni, jak ściany, umeblowanie, okna, płyty ceramiczne, lodówki, czy laptopy. Dekoracje nie zawierają żadnych materiałów trujących, są więc w pełni bezpieczne.

Naklejki ścienne występują w różnych rozmiarach. Obszerne naklejki są czasami produkowane w paru mniejszych częściach, w taki sposób ażeby ułatwić ich przylepienie. Inspirujący cytat, ukochane napisy, bądź motywy kwiatowe przyklejone w stosownym punkcie będą uwypuklać miejsce. Doskonale zaakcentują przystrojone wnętrze. Naklejki na ścianę to współczesna odmiana tapety. To doskonały sposób na to, ażeby w nieskomplikowany i łatwy sposób ożywić i przeistoczyć wnętrze każdego domu.