Nalepki ścienne – tania dekoracja wnętrza w 10 minut!

Nalepki ścienne to znakomity sposób na szybką metamorfozę ściany. Przyklejanie nalepki jest istotnie łatwe i zajmie – zależnie od wielkości oraz kształtu naklejki – od dziesięciu do trzydziestu min. Przy nalepianiu nic nie może się rozlać, ubrudzić ani przesunąć. Dlatego właśnie naklejki dekoracyjne robią w ostatnim czasie astronomiczną karierę.
Z czego wytwarzane są naklejki ścienne?

naklejka ścienna

Autor: Kristin Kokkersvold
Źródło: http://www.flickr.com
Nalepki produkowane są z folii PCW. Bywają niekiedy określane nazwą naklejek winylowych – jest to na pewno rozwinięcie skrótu PCW, który oznacza polichlorek winylu. Folia jest w fabryce pokrywana warstewką kleju, zazwyczaj poliakrylanowego. Jednym z ważkich jego parametrów jest tzw. usuwalność – po odklejeniu dekoracji na podłożu nie pozostaną trudne do usunięcia resztki. Folie, z jakich powstają naklejki ścienne dla dzieci nie powinny być zbyt grube – twoje-fototapety.pl/3-naklejki-dla-dzieci. Najczęściej ozdobne motywy wykrawane są z miękkiej folii grubości 75 mikronów. Wytwórcy deklarują, że na zewnątrz takowa folia posłuży trzy-pięć lat (zależy to naturalnie od podłoża, do jakiego została przylepiona, a także od warunków atmosferycznych), natomiast jej żywotność w pomieszczeniach jest wiele dłuższa, praktycznie trudna do określenia. Naklejki na ścianę dla dzieci mają rozmaite barwy oraz 2 wykończenia nawierzchni – błyszczące i matowe.

Dlatego rozmaitości wzorów towarzyszy także znaczny wybór kolorów. Naklejki dekoracyjne bardzo prosto jest umieścić na ścianie. Może być ona pokryta jakimkolwiek typem tynku czy farby, pod tymże względem nie są szczególnie wymagające. Podłoże powinno być jednak przemyte i równe. Dekoracji nie można przylepiać do złuszczającej się farby – taka nawierzchnia wymaga wyeliminowania luźno związanych fragmentów i wyrównania. To takie same zabiegi wstępne, jakie robimy, zanim przystąpimy do malowania lub tapetowania.

Zainteresował Cię wpis artykuł? To przejdź do oferty krzesła gamingowe dla dzieci, aby zaznajomić się z ciekawymi info na ten temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

Trzeba pamiętać, iż choć naklejki są nieprzezroczyste, są wykonane z delikatnej folii, zatem nie zamaskują nawet niewielkich wgłębień powstających na skutek złuszczenia się farby. Jeżeli podłoże jest równe, powłoki farby należy oczyścić z pyłu. Dobrze jest przetrzeć je wilgotną ściereczką. O ile zamierzamy ozdobić w ten sposób podłoża pozwalające na chemiczne odtłuszczenie, skorzystajmy z tej możliwości i oczyśćmy je denaturatem albo benzyną ekstrakcyjną. Zobacz więcej na stronie .