Naprawdę funkcjonalne urządzenia do sortowania śmieci

Sortowanie śmieci przez długi okres czasu było u nas zjawiskiem stosunkowo rzadkim. Mało ludzi miało w domu kilka pojemników na odpady. W ostatnim czasie weszła ustawa o sortowaniu odpadów i sytuacja wreszcie po wielu latach zmieniła się. Dla wielu osób sortowanie śmieci było na początku dużym problemem. Zwłaszcza ludzie starsi nie orientowali się w szczegółach, w jaki sposób sortować śmieci. Inną kwestią stało się niezbyt profesjonalne przeprowadzenie wdrożenia nowego systemu dzielenia śmieci przez urzędy miast. Zabrakło stosownych opisów i ulotek informacyjnych, przez co tworzyło się ogólne zamieszanie i wzrastały zbędne złe nastroje w stosunku do sortowania śmieci.

kosze przeznaczone do segregacji śmieci

Autor: Matthias Buchmeier
Źródło: http://www.flickr.com
Wydziela się obecnie kilka typów koszów na odpady. Pierwszy to pojemnik na papier. W takim koszu można umieszczać wszystkie odpady typu gazety, różnego rodzaju czasopisma czy też ewentualnie książki, stare niepotrzebne zeszyty i wszelkiego typu papiery, z jakich już nie korzystamy. Ponadto naturalnie pojawią się tutaj również kartony oraz materiały wykonane tylko z tektury. Nie wolno wkładać do takich koszów z kolei opakowań z folią aluminiową, jakie zostają nam po mleku czy napojach w kartonikach, ani też papierów zatłuszczonych, czy kalek.

Kolejnym rodzajem pojemnika do segregacji jest żółty pojemnik na materiały sztuczne. Możemy tutaj wyrzucać wszystkie opakowania zrobione z plastiku, po kremach, jogurtach, margarynach, do tego butelki plastikowe po napojach, ale także powinny się tutaj pojawić pudełka wykonane z papieru, które w środku lub na zewnątrz mają aluminium lub folię. Wyrzucimy tutaj także wszelkie torebki i reklamówki z plastiku. Istotne jest, żeby pamiętać, że do takiego pojemnika wrzucamy również aluminiowe opakowania i drobny złom. Nie należy wyrzucać tutaj na pewno styropianu, ani pudełek po olejach, lekach, czy innych tego typu.

Inny pojemnik jest na szkło. Umieszczamy tam wszystkie butelki szklane po napojach i jedzeniu, ale bez nakrętek. Należy nie zapominać, że nie wolno wyrzucać tam żarówek, czy też porcelany, luster czy szyb samochodowych.

Kosze do sortowania śmieci (więcej szczegółów tutaj: wygodne w użyciu kosze do sortowania śmieci) spotykamy jeszcze w dwóch rodzajach. Kosze w kolorze brązowym , w których umieszczamy odpady organiczne oraz w kolorze szarym.

Kiedy szukasz rzetelne dane, zerknij i sprawdź informację (https://cefol.eu/) – tutaj znajdują się tylko ciekawe oferty. Kliknij, nie rozczarujesz się.

W nich umieszczamy wszystkie śmieci, jakie do recyklingu się nie nadają.