Nasz dom w barwach tęczy

Jeżeli myślimy nad tym, z jakiego powodu w naszym domu wciąż jest ponuro, w związku z czym nie do końca dobrze się w nim czujemy, to być może pora zacząć wprowadzić pozytywne zmiany. Z pewnością mieszkając w jednym miejscu przez dłuższy czas przyzwyczailiśmy się do naszych wnętrz. To samo ustawienie mebli, te same kolory ścian… Jeżeli naprawdę zależy nam na tym, aby odmienić wizerunek naszego domu czy też mieszkania, to musimy mieć pomysł, jak to zrobić. Samo nasze narzekanie niczego nie zmieni. Okazuje się na całe szczęście, że niedużym kosztem można rzeczywiście efektownie zaaranżować przestrzeń, w jakiej codziennie rano się budzimy, w jakiej jemy posiłki, celebrujemy spędzone razem chwile, w jakiej jednym słowem żyjemy. Tą metodą na uatrakcyjnienie wyglądu pomieszczeń jest pomalowanie ścian. Nowe kolory ścian to sposób na to, by ożywić każdą przestrzeń. Nie czekajmy zatem, chwyćmy pędzel w dłoń i do dzieła!

salon

Autor: Elitis
Źródło: Elitis
Zanim jednak zabierzemy się do czynności, którą jest malowanie, powinniśmy zapoznać się z trendami na rynku odnośnie kolorów. Okazuje się, że dostępne są wspaniałe farby ozdobne szczególnie takie jeger.pl oferuje farby ozdobne, a my jeszcze nigdy ich nie widzieliśmy! Koniecznie sprawdźmy najnowszą ofertę sklepów, które zajmują się sprzedażą różnorodnych farb na ściany, a być może wybierzemy dla siebie coś, czego do tej pory nie braliśmy pod uwagę. Takie nietypowe rozwiązania są najlepszym sposobem, by nasze pokoje bardziej uatrakcyjnić. Jak najbardziej warto zainwestować pieniądze w farby (sprawdź farby do drewna zewnętrzne) ozdobne, bo to one sprawią, że nasze życie nabierze koloru. Warto mieszkać w pięknych przestrzeniach, dlatego pozwólmy sobie na ten luksus. Przy dokonaniu remontu naszych ścian powinniśmy mieć na uwadze, że możemy nie dać ze wszystkim rady sami.

sypialnia

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Być może nie posiadamy specjalnych umiejętności i zadanie to nas przerośnie. Nic w tym strasznego, bowiem wielu jest ekspertów, którzy przybędą nam z pomocą. Wystarczy im wskazać pokój, kolory i uzgodnić kilka detali, a z pewnością efekt końcowy nam się spodoba np. wejdź do sklepu. Solidny malarz ścian to skarb, dlatego szukajmy go wytrwale. Najlepiej popytać znajomych bądź sąsiadów i dowiedzieć się, kogo warto wynająć. W ten sposób rozwiążemy problemy z remontem. Pamiętajmy, że czasem nawet małe zmiany korzystnie mogą wpłynąć na wygląd wnętrz.