Nieduża łazienka

Nieduża umywalnia nie musi być ambarasem w czasie aranżacji wnętrz. Co należałoby wiedzieć, zastanawiając się jak wyposażyć niewielką łazienkę?
Jakie wybrać wyposażenie umywalni? Jakim sposobem w nieogromnej łazience rozmieścić umywalkę, muszlę klozetową jak też natrysk? Mała umywalnia nastręcza należytego projektu.

O ile zamieszkujemy w domku prócz wspólnej familijnej łazienki, ulokowanej w większości wypadków nieopodal sypialni, konieczne jest WC w pobliżu wejścia. Jednak jeszcze lepiej, kiedy będzie to niewielka umywalnia, w której pomieści się także prysznic, półka na utensylia toaletowe oraz miejsce na odłożenie ubrań w czasie kąpieli. Malutka łazienka może być dla gości. Malutka toaleta jeżeli zamieszkujemy w domu na parterze w strefie dziennej nie wyłącznie zastąpi WC, ale też rozwiąże kłopot porannych kolejek w dużej rodzinie, natomiast w przypadku konieczności będzie umywalnią gościnną. Umywalnia usytuowana niedaleko wejścia będzie komfortowa biurko młodzieżowe w ciągu dnia: można tam wziąć szybki prysznic po powrocie z pracy lub po koszeniu trawnika. Kiedy rodzinna umywalnia jest zbyt mała, by prócz wanny zmieścić tam natrysk możemy zlokalizować malutką toaletę w strefie nocnej obiektu – przy gościnnej sypialni albo przy pokoikach dzieci.

Przyjaciółka poduszka

Autor: Tempur
Źródło: Tempur
Jakie wyposażenie umywalni? W niedużej toalecie natrysk lokujemy w rogu pomieszczenia, zaś jeżeli umywalnia jest wąska lub ma wnękę – pomiędzy dwiema ścianami. Prysznic z odpływową kratką w podłodze.
Program minimum to wolna powierzchnia o wymiarach 70 x 70 cm, natrysk powieszony na ścianie oraz kratka odpływowa w podłodze z należytym spadkiem. Na czas ablucji osłaniamy owo miejsce zazdrostką. Cermag Wrocław Wrocław – Cermag to miejsce w jakim zakupisz wszelakie konieczne akcesoria.