Nieduże łazienki w praktycznych przykładach czyli w jaki sposób urządzić to pomieszczenie, jeśli nie będzie się miało dużo miejsca.

Urządzanie niewielkiej łazienki może być nie lada problemem dla osób ją projektujących. Należy przecież zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty i meble, pamiętając równocześnie o wygodzie użytkowania i funkcjonalności. Łatwa sprawa to nie będzie, ale przy pewnym wysiłku i wybraniu najlepszego wyposażenia osiągnie się na pewno ten cel.

łazienka

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl
W pierwszej kolejności należy określić precyzyjnie, co będzie koniecznym elementem wyposażenia, a z czego można zrezygnować. Na przykład wanny są niezwykle wygodne i praktyczne, lecz będą zajmować bardzo dużo cennego miejsca. Może więc warto z nich zrezygnować i zastąpić czym innym, doskonale jako zastępstwo sprawdzać się będą brodziki z prysznicami – zapoznaj się z propozycją.

Jednak jeżeli ktoś koniecznie uprze się przy wannie, to może pomyśleć albo o małej, nie zajmującej tak dużo miejsca, albo o wersji narożnej, pozwalającej na lepsze wykorzystanie powierzchni, którą się ma dostępną. W sklepach obecnie jest taka ilość różnorodnych modeli, że bez większych problemów da się dobrać najlepszą wannę do swojej łazienki.

łazienka

Autor: Dakil Auctioneers
Źródło: http://www.flickr.com

Oszczędności miejsca da się również zrobić przy pozostałych elementach wyposażeniowych. W miejsce ogromnej, zajmującej połowę łazienki pralki można kupić model kompaktowy, mający czterdzieści centymetrów głębokości. Smukła, wyższa umywalka także pozwoli zaoszczędzić kilka centymetrów, podobnie będzie z WC (Otles Jog) – warto znaleźć model, który będzie miał niewielką głębokość, również na tym będzie trochę oszczędności.

Jeżeli się to wszystko pozbiera razem, to okazać się może, że dzięki odpowiednim decyzjom miejsca na podłodze łazienki robi się rzeczywiście dużo. W małych łazienkach poza wielkością sprzętów i mebli ogromną rolę będą odgrywać płytki podłogowe i ścienne (czytaj więcej). Odpowiednio dopasowane zwiększą optycznie przestrzeń, można więc poznać zasady, których trzeba się trzymać przy ich zakupie. Na koniec warto jeszcze parę słów powiedzieć o meblach. Także w łazience się one przydają, ale nie ma co przesadzać z ich liczbą, całkowicie wystarczą dwie nieduże szafki na podręczne przybory kosmetyczne.