Niesamowity pomysł na użycie drewnianych skrzynek – mebelki ze skrzynek z drewna – Czytaj!

Kupiłaś mieszkanie i masz bardzo okrojony budżet na jego wykończenie? Jednocześnie posiadasz serdecznie dość życia w tekturowych pudłach? Mamy na to radę – możesz wykonać sobie meble ze drewnianych skrzyń.

Dziś przedstawiamy pomysł na skrzynki, z których zrobisz regał książkowy!

meble z pomysłem

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku odnajdź kogoś, od kogo kupisz albo dostaniesz dużo drewnianych skrzyń, takich jak te w których nieraz kupujesz jabłka. Najlepiej by były w miarę nowe i czyste. Nie będziesz musiała wtedy spędzać długich godzin na czyszczeniu ich papierem ściernym. Obmyśl, czy pragniesz by były one w odcieniu naturalnym, z widocznymi słojami, czy może pomalujesz je na jakiś wesoły kolor. W obu przypadkach, kup albo bezbarwny impregnat do drewna, albo kolorową farbę – sprawdź na blogu: meble ze skrzynek drewnianych.

Kiedy już odpowiednio przygotujesz skrzynki przygotuj się na to, że będziesz musiała je czymś pozbijać jedna do drugiej, albo poprzybijać do ściany. Pomyśl w jaki sposób mają być umocowane, w jakiej konfiguracji, zaznacz ołówkiem i rozpocznij zabawę w wiercenie dziur. Optymalnie kiedy od razu druga osoba będzie odkurzała pył – unikniesz długotrwałego sprzątania. Gdy już przybijesz skrzynki do ściany zostaje ustawić na nich książki.

Możesz również przyozdobić regały różnymi kolorami i drobiazgami.
Równie łatwym zadaniem jest wykonanie ze skrzyń bądź palet siedzisk i stolika kawowego. Wystarczy zbić kilka sztuk, w zależności jaką wysokość chcemy uzyskać i ułożyć nań kilka poduszek. Na dwie skrzynki starczy nałożyć taflę szkła i… gotowe! Pozostaje zaprosić przyjaciół, zaparzyć aromatyczną kawę, nalać do lampek wino wina węgierskie i zacząć plotkować. Po więcej szczegółów wejdź na