Niesztampowe projekty na zatrzymanie młodych osób w domu na weekendowe popołudnia

Czy młodzież może pozostawać szczęśliwa, prowadząc jednocześnie intensywne życie rodzinne? Czytanie felietonów w popularnych gazetach i anegdoty zasłyszane w podmiejskich trolejbusach, każą negatywnie odpowiedzieć na tak postawione pytanie.

Salon, kanapa Amalfi

Autor: Giusti Portos
Źródło: Galeria Wnętrz

Młody człowiek ma tyle niewyczerpanej siły, że musi ją wyładowywać w czasie całonocnych potańcówek i popołudniowych ćwiczeń na siłowni, a nawet w czasie ulicznych burd. Kiedy przychodzi czas na relaks, niejeden nastolatek wraca z ulgą do swojego pokoju. A jeżeli będzie on umeblowany zgodnie z gustem ucznia liceum, to istnieje pewien cień nadziei, że młody człowiek zechce spędzać w tym miejscu więcej czasu. Zobaczmy, na jakie niuanse warto zwrócić uwagę, kiedy wyposażamy taki pokój.
Młodzieżowe meble bywają centrum pomieszczenia – każdy, kto przekroczy jego próg, natychmiast zauważy grafitowe lub lekko brązowe szafki, regały i szuflady. Obmyślenie samego wyglądu mebli staje się kreacyjnym zajęciem, które z powodzeniem można wykonać używając oprogramowania dostarczonego przez producenta. Młodzieżowe meble (zobacz- umeblowanie dla nastolatków) będą kompilacją drewna lub sklejki, a także szkła, zwierciadeł i kolorowego dwukolorowe złoto oświetlenia. Nasz syn o wiele chętniej będzie spędzał w domu długie grudniowe wieczory, jeśli sam zaaranżuje sobie prezencję poszczególnych części wyposażenia.

Dekoracje do wnętrza

Autor: outreachr.com
Źródło: http://www.flickr.com

W każdym pokoju potrzebne są miejsca do siedzenia. Fotel to reguła, zatem warto pomyśleć o czymś równie niestereotypowym, co funkcjonalnym. Dobrym przykładem mogą być tak dwuosobowe amerykanki, jak i rozkładane kanapy (zobacz na ). Ogromne łoża są przeznaczone raczej do małżeńskich sypialni, a wspomniane kanapy będą idealne nawet do małych pokoików w wieżowcach – nocną porą nastolatek będzie miał zagwarantowany niezakłócony sen, a w dzień będzie miał gdzie czytać nieco nużącą lekturę szkolną i uczyć się słówek na klasówkę z francuskiego.

O klimacie tego młodzieżowego pomieszczenia decydują pewne szczegóły: plakat albo ciekawe graffiti na ścianie. Pokój ma pozostawać swego rodzaju azylem dla jeszcze niedorosłego człowieka. Jako rodzice nie powinniśmy na siłę narzucać swoich schematów, ani nawet nie upierać się przy stawianiu na oknie kwiatka lub lampki w kształcie afrykańskiego owocu.