
Młody człowiek ma tyle niewyczerpanej siły, że musi ją wyładowywać w czasie całonocnych potańcówek i popołudniowych ćwiczeń na siłowni, a nawet w czasie ulicznych burd. Kiedy przychodzi czas na relaks, niejeden nastolatek wraca z ulgą do swojego pokoju. A jeżeli będzie on umeblowany zgodnie z gustem ucznia liceum, to istnieje pewien cień nadziei, że młody człowiek zechce spędzać w tym miejscu więcej czasu. Zobaczmy, na jakie niuanse warto zwrócić uwagę, kiedy wyposażamy taki pokój.
Młodzieżowe meble bywają centrum pomieszczenia – każdy, kto przekroczy jego próg, natychmiast zauważy grafitowe lub lekko brązowe szafki, regały i szuflady. Obmyślenie samego wyglądu mebli staje się kreacyjnym zajęciem, które z powodzeniem można wykonać używając oprogramowania dostarczonego przez producenta. Młodzieżowe meble (zobacz- umeblowanie dla nastolatków) będą kompilacją drewna lub sklejki, a także szkła, zwierciadeł i kolorowego dwukolorowe złoto oświetlenia. Nasz syn o wiele chętniej będzie spędzał w domu długie grudniowe wieczory, jeśli sam zaaranżuje sobie prezencję poszczególnych części wyposażenia.

W każdym pokoju potrzebne są miejsca do siedzenia. Fotel to reguła, zatem warto pomyśleć o czymś równie niestereotypowym, co funkcjonalnym. Dobrym przykładem mogą być tak dwuosobowe amerykanki, jak i rozkładane kanapy (zobacz na ). Ogromne łoża są przeznaczone raczej do małżeńskich sypialni, a wspomniane kanapy będą idealne nawet do małych pokoików w wieżowcach – nocną porą nastolatek będzie miał zagwarantowany niezakłócony sen, a w dzień będzie miał gdzie czytać nieco nużącą lekturę szkolną i uczyć się słówek na klasówkę z francuskiego.