Nowa metoda nanoszenia wzorów

Umiejętność, artyzm lub technologia. To wszystko może dotyczyć ładnych malunków, nawet w trudno przystępnych obiektach. Pewnie każdy z nas widział auta oraz skutery, jakie zwróciły naszą uwagę nie modelem, ale pięknymi wzorami na maskach czy drzwiach.

kolory

Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com
Hydrografika to sposób nanoszenia wzorów też na złożone obiekty. Można rzec, że jest to przebieg malowania powierzchni za sprawą jak sama nazwa wskazuje wody oraz grafiki. Przed narzuceniem wzoru trzeba pomalować obiekt lakierem z kolorem, który będzie tworzył spodnią warstwę, a po nałożeniu folii do hydrografiki pomalować wszystko lakierem bezbarwnym, by zabezpieczyć wzór przed zniszczeniem. Do wykonania wzoru metodą hydrografiki niezbędna jest woda o temperaturze 30 stopni, w takim razie należałoby nabyć specjalną wannę do hydrografiki, która trzyma temperaturę wody. Konieczna będzie folia ze wzorami, jakie można zakupić na Polskim rynku bądź złożyć zamówienie z własnym wzorem. A też aktywator nakładany na powierzchnie pistoletem lakierniczym bądź można także nabyć aktywator w sprayu oraz zmywarka przemysłowa lub szlauf. Trzeba też mieć kolorowy lakier (zobacz: lakier zabezpieczający farbę) jako spodnią warstwę i lakier bezbarwny dla utrwalenia wzoru i przed ewentualnym uszkodzeniu.

lakiery

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
Koniecznie również powinno się naszykować cały przedmiot zanim nałożymy spodnią warstwę poprzez zmatowanie całkowitej powierzchni tego przedmiotu, jak również jej odtłuszczeniu. Aby nabyć wiedzy czy też umiejętności wskazane jest w pierwszej kolejności pod okiem specjalisty ukończyć ćwiczenia hydrografiki. Hydrografika to całkiem oryginalna metoda nakładania przeróżnych wzorów, natomiast nie brakuje fachowców w tej dziedzinie. Rozmaite firmy czy też instytucję zajmujące się hydrografikom wykonywają kursy praktyczne i teoretyczne – oferta na . Dzięki temu szkoleniu nabędziesz umiejętności, które można zastosować w pracy bądź w zaciszu domowym.