Nowoczesne lampy – do kuchni, łazienki, salonu

Wybór oświetlenia uzależniony jest od od typu wnętrza i potrzeb domowników. Zastanawiasz się jakie oświetlenie wybrać? Oto kilka wskazówek!

Pierwszą pozycją na liście naszych działań jest decyzja, które pomieszczenie ma doświetlać lampa. Inne lampy pasują jako nowoczesne oświetlenie salonu, inne są przeznaczone do łazienki czy kuchni – . Kiedy już wybierzemy jakie pomieszczenie chcemy oświetlić musimy przeanalizować, które strefy powinny być najjaśniejsze i oświetlone skupionym światłem, a które rozproszonym.

mieszkanie - wizerunek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
mieszkanie - panorama

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

W przypadku salonu nie powinno to stanowić dużego problemu, gdyż w w takim wnętrzu zazwyczaj sprawdza się jedno, większe oświetlenie górne, w ciepłym odcieniu, który sprzyja odpoczynkowi.

Jeśli zamieszczone tutaj treści dają Ci do myślenia, to dodatkowo zerknij na omówienie (https://www.meblemagnat.pl/lozka-z-materacami), które przeczytasz, gdy klikniesz ten link.

Nowoczesne oświetlenie salonu to również lampy podłogowe (), których funkcjonalność czasem nie jest tak ważna jak sama estetyka. Designerskie lampy usytuowane w kąciku salonu czasem stanowią najbardziej znaczący element dekoracyjny. Z kolei jeśli wybieramy lampy łazienkowe, wówczas sprawa jest już nieco bardziej skomplikowana, gdyż potrzebne będą przynajmniej dwa punkty światła, pełniące konkretne zadania – oświetlenie górne oraz przy lustrze. Światło w łazience powinno być jasne oraz eksponować efekt czystości, tak by móc bez problemu wykonywać codzienne czynności oraz móc znaleźć bez większego wysiłku nawet najmniejsze produkty kosmetyczne. Szczególne znaczenie mają też lampy łazienkowe przy lustrze,muszą być bezbłędnie zaplanowane, tak aby poprawnie wykonywać make-up. Nie mniej znaczący jest także nastrój, oświetlenie łazienkowe powinno sprzyjać odprężeniu podczas kąpieli. Natomiast jeśli chodzi o lampy kuchenne, tutaj musimy zwrócić uwagę zwłaszcza na strefy robocze, a więc oświetlenie musi dawać komfort podczas przygotowywania posiłków. Światło skupione będzie odpowiednie w przypadku najczęściej użytkowanych stref, w czasie krojenia czy przyprawiania. Natomiast w sferze jadalnianej możemy już wykorzystać światło bardziej rozproszone. Dobrze zaaranżowane lampy kuchenne wpływają na bezpieczeństwo w czasie używania ostrych narzędzi oraz stworzą miły klimat podczas rodzinnego obiadu lub bardziej intymny w trakcie romantycznej kolacji z ukochaną osobą.

Każda lampa posiada kilka szczegółów na które, musimy zwrócić uwagę zanim kupimy konkretny model. Sprawdźmy jaki typ żarówki pasuje do danej lampy, czy możemy regulować natężenie oświetlenia w przypadku lampy podłogowej bądź innego oświetlenia uzupełniającego, czy możemy dopasowywać wysokość zwisu lampy sufitowej. Wybór lampy jest ważnym zadaniem, bowiem może wpłynąć na komfort i estetykę całego wnętrza – .