Nowoczesne metody dekorowania różnych przedmiotów czyli parę najważniejszych informacji na temat hydrografiki

Technik i metod na dekorowanie różnych przedmiotów jest wiele, najpopularniejsze jest tradycyjne malowanie. Przy odpowiednim wybraniu lakierów i manualnym umiejętnościom osoby która to wykonuje da się uzyskać rzeczywiście interesujące rezultaty, jednak trzeba do tego sporo doświadczenia i umiejętności.

paleta barw

Autor: Sigma Coatings
Źródło: www.sigmacoatings.com.pl
W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się hydrografika, która daje niezwykle ciekawe efekty wizualne. Generalnie hydrografika polega na tym, że ozdabiany element jest zanurzany w ciepłej wodzie, na jej powierzchni rozprowadza się folię ze wzorem, która w dalszej kolejności przykleja się podczas podnoszenia przedmiotu. Przez to że na folii wydrukować się da praktycznie wszystko, co się chce, to i możliwości dekorowania za pomocą tej techniki są bardzo duże. Tak naprawdę największym ograniczeniem będzie tu fantazja osoby która się będzie zajmować dekorowaniem, bo możliwości techniczne mogą na dużo pozwolić. Rzecz jasna ze względu na to, że części trzeba zanurzyć w wodzie, to nie wszystko będzie się nadawało do używania w takiej metodzie, ale najczęściej dekorowane elementy wyposażenia samochodów i motocykli bardzo dobrze się sprawdzają.

Hydrografika pozornie nie jest trudnym procesem, lecz wymaga pewnego doświadczenia i wyposażenia, gdyż musi być przeprowadzana w ściśle określonych warunkach. Najważniejsza jest pojemna wanna, w jakiej zanurza się cały ozdabiany element.

Wanna powinna posiadać swoją grzałkę, żeby można było utrzymać w niej stałą wysokość temperatury, a także filtry pozwalające na czyszczenie (pranie dywanów kraków cennik) bez kłopotliwego opróżniania wszystkiego. Wzory drukuje się na specjalnych foliach, jakie układa się na powierzchni wodny w wannie, po użyciu specjalnego aktywatora folie stają się płynne i przez to w czasie wyciągania elementu są do niego przyklejane. Po wyschnięciu wzoru trzeba go jeszcze dobrze zabezpieczyć przed możliwością uszkodzeń, przeważnie robi się to przy pomocy malowania. Sprzęt do hydrografiki nie jest drogi, więc jeżeli ktoś chciałby się w to pobawić, to nie powinno być żadnych problemów, wystarczy że kupi wszystko co potrzeba i znajdzie jakieś dobre szkolenia z hydrografiki, na których zdobędzie odpowiednią wiedzę.