Nowoczesne światło

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak kluczowe jest właściwe światło w codzienności. Oczywiście najbardziej dobroczynne dla zdrowia jest naturalne światło. Dużo badań udowodniło, że brak Słońca jest przyczyną zaburzeń chorobowych. Mieszkańcy Skandynawii chociażby regularnie zapadają na depresję.

Za to zbyt długotrwałe wystawienie na działanie Słońca jest przyczyną raka skóry. Ważne jest również oświetlenie w domu i w miejscu pracy. Rozsądnie zakupić lampy nowoczesne, które wykorzystują technologię LED.

żarówki LED

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Dla wielkiej części ludzi mieszkanie jest zarazem miejscem pracy. Rozsądnie jest w domu wydzielić sobie osobny gabinet. Sporo analiz uznanych badaczy stwierdza, że właściwe światło ma znaczny wpływ na efektywność pracy. Z tej przyczyny lampy gabinetowe powinieneś dobrać z głową. Lampy, które mają technologię LED, wykazują się możliwością modyfikacji barwy światła. A jak zapewne słyszałeś kiedyś, barwa światła wpływa na funkcjonowanie ludzkiego umysłu. Poczytaj w sieci, jakie kolory powodują jakie skutki. Lampy gabinetowe mogą mieć diody, które dają silny blask, mobilizujący do wzmożonego wysiłku umysłowego. W sypialni warto zamontować nieco przytłumione światło w relaksacyjnym odcieniu. W pokojach w rodzaju salonu warto wstawić lampy nowoczesne, które dają światło bardzo podobne do promieni naszej dobroczynnej gwiazdy.

O ile posiadasz potomstwo, wiedz, że w pokoju dziecka powinno być innego rodzaju oświetlenie. Wybierz dobre lampki nocne dla dzieci. Proponujemy zainstalowanie oświetlenia głównego, które można swobodnie kontrolować. Dzieciaki najczęściej lękają się mroku, więc światło, które da się jedynie osłabić zamiast zupełnie wyłączyć, może im przynieść wielką ulgę.

W sytuacji, gdy cierpisz na obniżenia nastroju, możesz zakupić specjalne oświetlenie antydepresyjne. Jak już wspomniano wyżej, niedobór Słońca wykazuje katastrofalny wpływ na humor. Osoby, które stwierdzają takiego typu deficyty, powinny robić sobie systematyczne terapie z lampami antydepresyjnymi.