O czym należy wiedzieć, gdy planujemy oświetlenie w naszym mieszkaniu?

Oświetlenie kreuje w każdym wnętrzu ważną funkcję. Przede wszystkim ułatwia nam funkcjonowanie każdego dnia, a co więcej, pełni rolę wizualną, uwypukla mocne strony każdego pomieszczenia.

lampa, światło, oświetelnie

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com
Wymienia się trzy rodzaje oświetlenia. Generalnie w każdym domu, wszystkie te odmiany powinny się pojawić. Typ światła zależy od naszych wymagań, a także przeznaczenia danego pokoju. W miejscach, w których realizujemy odmienne czynności, przykładowo gotujemy, czytamy książkę, wypełniamy papiery powinniśmy zapewnić sobie dwa źródła światła.

Niezwykle nam miło, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przeglądnąć nasz tekst. Jeżeli masz chęć na więcej, to kliknij link szkło dekoracyjne i przejdź do następnej witryny.

Wskazane będzie światło ogólne, dostarczające równomierne oświetlenie całej przestrzeni oraz światło miejscowe. W drugim przypadku chodzi o lampy podłogowe czy stołowe. W sypialni niezastąpione wydają się lampy nocne- lampy nocne. W zależności od preferencji, w pokoju, w którym spędzamy noce można także zrezygnować z oświetlenia ogólnego. Kwestie obejmujące lampy łazienkowe także trzeba szczegółowo przemyśleć. Potrzebujemy bowiem mocniejszego oświetlenia podczas robienia makijażu czy czesania włosów, ale w trakcie chwili wytchnienia w wannie sprawdzi się szansa zredukowania ilości światła. Znaczną rolę odgrywają też lampki dla niemowląt- – lampki dla dzieci. Musimy pamiętać, że jaśniejsze światło przyda się w czasie przewijania czy przebierania pociechy, a delikatniejsze podczas usypiania dziecka.

lampa dla dzieci

Autor: Philips Polska
Oprócz praktycznego aspektu oświetlenia, mamy także jego rolę ozdobną. Lampki dla niemowląt dostępne są w rozmaitych opcjach kolorystycznych, możemy zakupić różnorodne ich wzory. Świecący żółw bądź księżyć doda magii dziecięcej płaszczyźnie. Lampy łazienkowe, umieszczone obok lustra dadzą świetny rezultat wizualny- przekonaj się: lampy do łazienki. Lampy podłogowe z kolei, w tym lampy nocne, wykorzystywane w sypialnie, są same w sobie dekoracją. Szeroki zakres produktów, który znaleźć można na rynku, ułatwia wybranie modeli, które świetnie wpiszą się w daną stylistykę wnętrza. Oświetlenie miejscowe w kuchni czy korytarzu efektywnie wyeksponuje komponenty wystroju.