O czym pamiętać wybierając fototapetę? Na co konieczne trzeba patrzeć? Jakie są dostępne rodzaje fototapet?

Szukając materiału na fototapety na ścianę z pewnością nasunie się pytanie, jaki wybrać rodzaj. Nie jest to takie proste, ponieważ razem z tym jak rozwija się technologia wybór jest faktycznie coraz bardziej bogaty. Jednakowoż, to dobra wiadomość, gdyż w ten sposób będzie można optymalnie wybrać właściwy materiał interesujące nas fototapety.

Jest rzeczywiście sporo firm, które oferują wysokiej jakości materiały najlepiej dobrane do typu nawierzchni i pomieszczenia. Spotkać się więc możemy z różnymi nazwami konkretnych materiałów, jednak najistotniejsze jest to, z którego tworzywa jest taka fototapeta. To najbardziej istotne i poniżej poświęcimy temu zagadnieniu większą ilość miejsca. Dobrze jest mieć świadomość tego, iż do wyboru mamy wielką ilość wzorów, w ten sposób łatwo dobrać fototapetę do każdego rodzaju pomieszczeń. Mamy więc fototapety mapa świata, jakie na pewno sprawdzą się w pokoju młodzieżowym, a także osób, które bardzo lubią podróże – oferta fototapet z mapą świata.

fototapeta - jezioro

Autor: Sang yun Lee
Źródło: http://www.flickr.com

Do wyboru mamy też tapety miejskie, czyli zdjęcia z przeróżnych popularnych miast, do wyboru mamy też tapety czarno-białe czy te kojarzone z naturą, jak fototapeta las – zobacz tu. Można jednakowoż stworzyć własną tapetę, czyli z fotografii z własnej kolekcji. Są firmy, jakie się taką pracą zajmują. Odnośnie rodzajów, to istnieją fototapety: z papieru, lateksowe i winylowe. Papierowa, czyli jedna z tańszych fototapeta powlekana PCW na podkładzie papierowym. Jest cieńsza i niezbyt odporna na namaczanie lub ścieranie. Aby była trwała trzeba ją umieszczać w miejscach suchych, ściana natomiast musi być gładka, aby otrzymać jak najlepszy rezultat. Fototapeta lateksowa to po prostu syntetyczny papier z dodatkiem lateksu. Powłoka lateksu powoduje, iż zdjęcia wyglądają rzeczywiście realistycznie, mają żywe kolory.

To jeden z powszechniejszych materiałów tapety na ścianę.

Czy przeczytane w tym miejscu wiadomości są ciekawe? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (http://www.z-nami.eu/co-musi-zawierac-umowa-najmu/), która również bez wątpienia okaże się nęcąca.

Jest ona trochę grubsza aniżeli wersja papierowa, dlatego dobrze jest ją przykleić na “styk”, a nie na zakładkę. I ostatni z najpopularniejszych modeli, winylowa, która jest bardzo gładka w dotyku. Jest trwalsza od fototapet z lateksu, daje świetną jakość nadruku. Jest odporna na różnego rodzaju czynniki, jak wilgoć oraz tłuszcz. Najlepiej myć ją delikatną gąbką albo lekko zwilżoną ściereczką.