O dwóch różnych znaczeniach słowa szafa, czyli o czym będą myśleć panowie, a o czym ich żony

Na skojarzeniach opiera się część konkursów telewizyjnych, a także radiowych. A dany wyraz może budzić najrozmaitsze skojarzenia, pozytywne lub negatywne – są one uzależnione np. od wieku, płci czy hobby ankietowanego. Czasem stają się również przyczyną nieporozumień lub podstawą do uszczypliwych dowcipów. Tak czy owak, i panowie, i kobiety mogą zacytować sporo przykładów śmiesznych anegdot związanych z odmiennym rozumieniem tego samego słowa.

Dla eleganckiej dwudziestolatki leksem szafa ma chyba jedynie jedno znaczenie lub skojarzenie. Od kiedy w pokojach zaczęły pojawiać się takie meble, przedstawicielki płci pięknej myślą nade wszystko o tym, czym zapełnić ich wnętrza. Mowa tutaj oczywiście o przeróżnych szaliczkach, spódnicach, koszulach i innych częściach garderoby, a

inteligentny dom

konkretniej, czy będzie można spokojnie je założyć w nadchodzącym sezonie. Producenci mebli prześcigają się zarówno w projektach najnowocześniejszych szaf bądź sof i meblościanek, jak i w promowaniu własnych produktów, zatem każda gospodyni i równocześnie elegantka znajdzie najlepszy model do sypialni czy salonu.
Z kolei mężczyźni, a szczególnie ci, którzy zostali szczęśliwymi właścicielami nowo wybudowanych bądź unowocześnionych domów jednokondygnacyjnych mają zupełnie inne skojarzenie. Jeżeli taki obiekt jest także tzw. inteligentnym budynkiem, to we wnętrzu na pewno nie zabraknie szafy rack – zobacz: . W zasadzie nie jest ona elementem dekoracji, choć czarne metalowe drzwi (drzwi zewnętrzne kraków) pasują praktycznie do każdego wnętrza. Taka szafa jest niezwykle potrzebna, bo montuje się w niej wszystkie urządzenia systemowe. Producenci zadbali o to, aby kupujący nie miał żadnych trudności z jej montażem, a poza tym, by asortyment był na tyle bogaty, by każdy zamówił najlepszy dla siebie model.

Chociaż wspomnieliśmy tutaj o montowaniu szafy rack jednie w indywidualnych domach, to tak naprawdę są one umieszczane w pokojach przemysłowych i serwerowniach, czyli w potężnych obiektach zakładów. Zdeponowanie najważniejszych urządzeń w jednej, by tak rzec, skrzynce znacząco upraszcza pracę elektrykom albo technikom. Zresztą szafa rack staje się potrzebna z tysiąca innych powodów, na przykład po to, aby delikatne elektroniczne urządzenia nie zostały przypadkowo zniszczone.

Może Cię zainteresować –