Obraz, jako pomysłowy podarunek dla bliskiej osoby

Obrazy niegdyś pełniły funkcję fotografii. Osoby dosyć zamożne, stać było by co jakiś czas zamawiać własne portrety bądź portrety rodzinne u cenionych malarzy, które następnie zdobiły ściany domostw. Biedniejsi ludzie nie mieli jednak takiej możliwości. Dzisiaj, fotografie są już tak powszechne, że po okresowym zaniku, obrazy stają się kolejny raz dosyć popularne. Jednakże wykonanie portretu dalej jest dość drogim rozwiązaniem, szczególnie dla osób, których talent jest znany w środowisku. Alternatywą mogą stać się drukowane obrazy, jakie stanowią faktycznie dość ciekawy pomysł np. na prezent.

obraz

Autor: Czesław Chwiszczuk
Źródło: Grupa Archicom
Z tego powodu, że są drukowane, wiernie odzwierciedlają wzór. Jest to istotna zaleta, jako że w przypadku prawdziwych malarzy, obrazy niekiedy pozostawiają wiele do życzenia. Dodatkowo, obrazy takie są produkowane, wobec tego wykonuje się je dosyć szybko – obrazy malowane z reguły wymagają bardzo dużej ilości czasu.

Ten materiał jest niesamowicie ciekawy, jednak bez wahania przeczytaj też ten opublikowany (https://iltex.pl/o-firmie/) w innym miejscu post – on również jest warty uwagi.

I najistotniejsza zaleta – cena.

Są one niewielkie, jako że wyprodukowanie takich obrazów nie wymaga znaczących nakładów. Taki obraz to znakomity prezent dla każdej osoby – na przykład, na jubileusz można wykonać obraz ze zdjęcia, który będzie ciekawą pamiątką. Taki niedrogi podarunek z pewnością wywoła sporo wzruszeń. Poza tym, drukowane obrazy sprawdzają się również w przypadku innych okazji, między innymi ślubu. Zdjęcie narzeczonych, jakie posłuży do wykonania obrazu, od razu nabiera pewnego magicznego blasku. Obraz bowiem prezentuje się na ścianie zdecydowanie atrakcyjniej aniżeli zwyczajna fotografia – nowoczesne obrazy.

obraz

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
Prezent w postaci drukowanego obrazu może posłużyć do wykonania ściany wspomnień, na której znajdą się obrazy z wizerunkami wszystkich członków rodziny bądź przedstawiające znaczące wydarzenia z życia danej osoby. Obraz to prezent dla każdej osoby niezależnie od wieku. Jego konkurencyjna cena sprawia, że jest to alternatywa dostępna powszechnie, dziś bowiem dużo więcej firm oferuje własne usługi w tym względzie. Wystarczy dopasować odpowiednią ramę i z pewnością nikt się nie domyśli, że obraz nie był namalowany, a wydrukowany z wykorzystaniem nowoczesnych metod. Oczywiście, chcąc sprawić innej osobie radość podarowanym obrazem, zdecydowanie należy pamiętać, by rozsądnie wybierać zdjęcie. Znakomicie jeśli fotografia będzie skorelowana z konkretną okazją.