Od czasu do czasu śni nam się, aby sezon grillowy był przez okrągły rok – obecnie możemy już to marzenie spełnić

Grill to znakomita rzecz. Mamy możliwość zrobić na nim niemal wszystko. Osobom na diecie łączy się z ociekającymi tłuszczem mięsami – przykładowo z boczkiem, jednak nie jest to do końca prawda.

Łazienka minimalistyczna, biała

Autor: Grupa Armatura
Źródło: Grupa Armatura
szkło

Autor: Guilhem Vellut
Źródło: http://www.flickr.com
kuchnia

Autor: KOMANDOR
Źródło: KOMANDOR
Na grillu mamy możliwość przyrządzić prawie wszystko. Mięso, ale również ryby albo warzywa. Tak, tak – warzywa, a nawet owoce. Rewelacyjnie z grilla są przyrządzone papryka albo choćby banan. Danie z grilla nie powinno być więc tłuste. Dodatkowo, grill to nie wyłącznie dania. To też cała przyjemność zebrania się z przyjaciółmi w ogródku. To także jakiś alkohol (polecamy globus z barkiem) – na przykład piwo. To też biegające przy nas szkraby, gdyż grill często jest spotkaniem rodzinnym, które przyciąga wszystkie pokolenia – od pięciolatka po emeryta. Wszyscy zasiadają wokół stołu, zajadają pyszne grillowane dania, rozmawiają i się śmieją. W ogóle panuje rodzinna atmosfera. Jeżeli chcemy więc podobną atmosferę zaprowadzić w sezonie zimowym, to potrzebna nam będzie patelnia grillowa. Pomoże nam ona przywołać aromaty, za którymi tęsknimy w zimne miesiące. Rzecz jasna patelnię będziemy używać w domu, a nie w ogrodzie, ale wszelkie pozostałe czynniki możemy odtworzyć – smak potraw oraz śmiech zaproszonych znajomych. Toteż pozostaje nam już tylko szybka wycieczka do sklepu, aby zakupić taką patelnię.

Najistotniejsze, aby wybierać sprzęt pewnej i znanej marki – wtedy będziemy pewni, że taka patelnia będzie nam służyć nie jeden rok, a wiele lat. Powinna mieć również dwuletnią gwarancję.