Odświeżając kuchnie należy wsiąść pod uwagę białe meble. Z całą pewnością będzie to ciekawe rozwiązanie.

Odnawiasz kuchnię? Pomyśl nad aranżacją białej kuchni. Podczas wybierania białych mebli najlepiej jest nie wybierać tych z płyt laminowanych, bo one są tanie i nietrwałe. Potrzeba Komponowania tych tworzyw na jej krawędziach sprawia, że właśnie tam tworzy się rewelacyjne miejsce do zbierania się brudu.

biały stół i krzesła

Autor: Johan Hansson
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym rozwiązaniem są meble z lakierowanego drewna. Lakier chowa płytę w całości, co ułatwia czyszczenie frontów. Na plus ochroni meble przed wilgocią. Wbrew różnych obawom widoczna część frontów musi błyszczeć – dużo optymalniej z gładkiej powierzchni zetrzeć brud ozonowanie samochodu warszawa niż z matowej, która łatwiej zatrzyma brud.

Jeśli chcesz ożywić kuchnię – idealnie prezentować się będzie czerń. Taki blat to z pewnością trudne wyzwanie dla każdej pani domu! Czerń jest przecież bardzo wymagająca – widać na niej plamy i rysy. Najlepiej więc dobrać materiał trwały i łatwy w czyszczeniu. Obecnie czasami stosowane są blaty z mieszaniny – lekkie i mniej kosztowne niż zwykły kamień, nie potrzebujące impregnacji.


Fajne wykończenia podobnych kuchni zobaczyłam tu:

aranżacja kuchni, białe meble kuchenne

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nieprzepuszczania wody, łatwo je odczyścisz (np. kawa, wino). Wielka oferta sklepów pokazuje opcje wyboru spośród sporej liczby wzorów tylko w samej palecie czerni, np. całkiem czarnych, przez nakrapiane (bardziej praktyczne), blaty z brokatowymi koralikami.