Ogólnodostępna toaleta – od pomysłu do realizacji

Co musi się znaleźć w publicznej toalecie? Które rozwiązania zagwarantują komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania?
Jak zaprojektować umywalnię? Które łazienkowe akcesoria będą niezbędne? Przy projektowaniu toalety publicznej należy mieć na uwadze z pewnością bezpieczeństwo i komfort eksploatatorów.

ciekawe wnętrze

Autor: Lee Coursey
Źródło: http://www.flickr.com

Wszelkie pracujące rury powinny być ukryte, za wyjątkiem finalnych połączeń z armaturą. Zaś te dostrzegalne powinny być chromowane. Wszelkie przewody również powinny być skrzętnie schowane. Dodatkowo powinniśmy wystrzegać się ostrych krawędzi, a lustra nie powinny odstawać od ścian. Kolejnym zabiegiem, niewymaganym, aczkolwiek z pewnością podwyższającym standard toalety publicznej, będzie rozlokowanie takich elementów wystroju, jak na przykład proste w utrzymaniu roślinki czy delikatnie oświetlone fotografie na ścianie. Jeśli idzie o akcesoria łazienkowe z pewnością niezbędne będą dozowniki na mydełko w płynie, suszarki do dłoni oraz przewijak dziecięcy.
przewijak dziecięcy

Autor: FewChairs
Źródło: FewChairs
Gdy mamy już perfekcyjnie zaprojektowaną jak też zaopatrzoną toaletę, należy zadbać o kwestię utrzymania stosownego poziomu czystości. Generalne sprzątanie (zobacz firma porządkowa wrocław) powinno być przeprowadzane codziennie. Należy trzymać się pewnych reguł, ażeby uniknąć pobrudzenia uprzednio uprzątniętych obszarów przed zwieńczeniem całego procesu sprzątania. Po pierwsze winniśmy wymienić wszystkie zużyte akcesoria. Później wynosimy odpadki i zamiatamy posadzkę.

Kolejno porządkujemy i dezynfekujemy umywalki, pisuary a także finalnie klozetowe muszle. Gdy wykonamy te działania, zabieramy się za lustra jak też polerujemy wszelkie błyszczące powierzchnie.