Opracowanie oraz analiza korzyści i minusów systemów oświetlenia LED montowanych w przeciętnych mieszkaniach.

Oświetlenie LED to układ opierający się na bardzo nowoczesnej i skomplikowanej technice. Jest pewne przysłowie, iż każdy kij ma dwa końce – w tym przypadku mamy do czynienia dokładnie z oświetleniem, które charakteryzuje się jednocześnie ogromem walorów, głównie przez wzgląd na nowoczesność tej idei, ale także posiada sporo nie do końca korzystnych aspektów, wypływających ze zaawansowanej budowy.

taśma LED w pomieszczeniu

Autor: Nathan Duprey
Źródło: http://www.flickr.com

Zadecydowanie, czy chcemy zastosować to rozwiązanie w naszym domu, jest zależna przede wszystkim od naszych wymagań i istotnych dla nas warunków. Chociaż mamy tu do czynienia z sytuacją, gdy ten sam aspekt, w zależności od różnych czynników, jest jednocześnie wadą jak i zaletą. Najważniejszą i jednocześnie często poruszaną kwestią, gdy omawiamy oświetlenie LED, jest jego energooszczędność. Ma to istotne znaczenie w odniesieniu do generowanych przez nie wydatków.

Przyglądnijmy się uważniej temu aspektowi – oczywiście w porównaniu do tradycyjnych żarówek. To pierwsze, zgodnie z wcześniejszymi danymi, zużywa znacznie mniej prądu? Czy możemy zatem powiedzieć, iż jego używanie jest korzystniejsze finansowo? Niestety ta kwestia nie jest już taka prosta. Oświetlenie LED, głównie przez wzgląd na skomplikowaną budowę i maleńkie rozmiary diod, a co za tym idzie i pozostałych komponentów systemu, jest szalenie delikatne. Przeczytaj więcej: polecane świetlówki led.

oświetlenie LED

Autor: David Mellis
Źródło: http://www.flickr.com

Mogą ulegać one wielu uszkodzeniom, gdy tylko, na małą chwilkę, zostaną przekroczone minimalne lub maksymalne wartości przewidziane dla ich wydajnego funkcjonowania. Jedyne co nam wtedy pozostaje to kupno nowych diod, a co za tym idzie relatywne zwiększenie wydatków. Wszystko zatem zależy od tego w jakiej formie jest nasza instalacja oraz czy wymaga ona montowania dodatkowych części – (części do wózków widłowych jungheinrich) (moja strona internetowa). Ten fakt bardzo utrudnia wielu ludziom wybór, tym bardziej, iż zwyczajne żarówki emitują światło o bardziej przyjemnej barwie.