Oświetlanie dopasowane do wymogów klienta

Dlaczego do mego mieszkanka postanowiłam zakupić diody LED? Oczywiście dlatego, iż stosując produkty techniki LED mogę oszczędzić na energii elektrycznej nawet do 90% w stosunku do zwyczajnej żarówki.

pomysł - żarówka

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com

Jest tak, bo żarówki Ledowe wcale się nie ogrzewają, a więc energia fotowoltaika w ich przypadku spożytkowana jest tylko do produkcji światła. Poza tym żarówki ledowe „żyją” o wiele dłużej, bo ok. 45 tysięcy godz., nie są wrażliwe na wstrząsy czy okoliczności pogodowe oraz nie mieszczą metali ciężkich, dlatego są całkiem pewne dla naszego zdrowia jak i dla otoczenia.

Za radą specjalisty z branży elektrycznej zdecydowałam się na żarówki LED MR16, ponieważ zdołają one posłużyć za substytuty klasycznych żarówek halogenowych, funkcjonując pod napięciem 12 V. Średnica żarówek – pięćdziesiąt milimetrów – sprawia, że pasują do wszelkich typowych gniazd do halogenów, zatem nie musimy zmieniać starych oprawek.

Do salonu zakupiłam żarówkę LED MR 16 – 7,5 W 100-250 V – a więc news 2014, która to ma ociupinę brzuchatą, półprzeźroczystą osłonę wykonaną z plastiku. Wysyła ona dosyć ciepłe, o szerokim kącie padania światełko. W owej żarówce Ledowej całkowicie wyeliminowało migotanie światła. Jest wspaniale skonstruowana, pasuje do każdej obudowy. Poza tym trzeba przyznać, iż przedstawia się ona rewelacyjnie w każdej lampie, tak przy załączonym, jak i przy zgaszonym świetle.

Żarówka diodowa LED G9

Autor: MAX-LED
Źródło: http://www.max-led.pl

Natomiast jeżeli chodzi o źródła światła łazienkowe i kuchenne, zdecydowałam się na żarówki LED MR 16 model 36 SMD 12 V. To mocne, żarówki LED ciepłe, jedne z mocniejszych żarówek typu LED występujących obecnie w handlu. Stworzono je z glinu, mieszczą w sobie wkomponowane diody przesłonięte szybką IP 44.

Dlatego są bardzo nieczułe na wilgoć, więc nadają się z powodzeniem również do łazienek czy kuchni. Z kolei jako źródło światła punktowego do lampki biurowej, zamontowałam żarówkę diodową wysyłającą bardzo zimne, blade światło, co w tym przypadku nie stanowiło żadnego kłopotu.

Muszę przyznać, że jestem nad wyraz zadowolona moim wyborem w tejże materii, głównie z tej zmiany, iż nowo zyskane żaróweczki nie wysyłają migającego światła, co nader drażni oczy, nie mówiąc o tym jak dużo zaoszczędzę pieniążków co także jest ważne. Tak więc, współczesna technologia LED umożliwia ogromną oszczędność prądu, jest proekologiczna a także niezwykle przyjazna w użytkowaniu.