Oświetlenie dla naszych pociech

Pokoje naszych milusińskich to pomieszczenie bardzo szczególne – ich przystań, w której jeśli tylko czują potrzebę, mogą skryć się przed całym światem, porozmyślać i czuć się naprawdę dobrze. Postarajmy się, aby była to strefa przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą z entuzjazmem wracały. Przy planowaniu pokoju dziecięcego kluczową kwestią okazuje się to, aby akcesoria dla dzieci były odpowiednio wygodne. Innymi słowy powinny być one starannie dopasowane do ich potrzeb potrzeb oraz upodobań.

lampy

Autor: David Prasad
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój naszej pociechy to miejsce harców, nauki, relaksu, snu, spotkań z kolegami. W związku z powyższym tak wielką rolę odgrywa oświetlenie górne. Może to być centralnie zamontowana lampa sufitowa lub system halogenów na szynie. Powinno być ono wystarczająco jasne i równomiernie rozproszone. Lampy dla dzieci (cała oferta) są efektowne i znajdziemy ich bardzo na rynku, toteż bez trudu dobierzemy model lampy do wystroju pokoju. Jednak tylko jedno, choćby mocne światło nie wystarczy. Urządzając pokój dziecięcy należy roztropnie wybrać rodzaje oświetlenia oraz miejsce zamontowania lamp, niedużych lampek stojących i tych pomocnych przy odrabianiu lekcji. Światło w pokoju dziecinnym, niezbędne w trakcie zabawy, wzmocnijmy niewielkimi punktowymi lampkami oraz kinkietami.

Pokój dziecka wymaga doświetlenia także w miejscu do nauki i kąciku do rysowania (). Zabawna lampka przyda się też przy łóżeczku – ułatwi wieczorne zasypianie, czy czytanie na dobranoc. Warto pomyśleć również w pokoju dziecięcym o oświetleniu dekoracyjnym. Takie oświetlenie pokoju dziecięcego może podkreślać zainteresowania dziecka. Małe księżniczki słodko zasną w swych dziecięcych łóżeczkach, jeśli w ich pokoju zawiśnie lampa niczym w krainie baśni tysiąca i jednej nocy. Lampy orientalne () zamienią pokój dziecięcy w komnatę małej księżniczki. Oświetlenie przyda się też małym pasjonatom akwarystki – świetlówki led podłączone w akwarium pięknie podkreślą urodę wodnych stworzonek.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Za sprawą dostosowanych do wieku i zainteresowań lamp, dzieci nie tylko odczuwają większe poczucie bezpieczeństwa, ale po prostu są bardziej bezpieczne.

Jeśli zainteresował Cię opisywany materiał, szybko zobacz dodatkowo ten link! To świetna oferta i tu odnajdziesz dodatkowe informacje.

Nie zapominajmy tylko by sprawdzić czy lampy przeszły testy i są bezpieczne dla małych paluszków. Teraz już wszystko jasne…