Oświetlenie do pokoju dziennego

Dzisiejszy pokój dzienny w wielu wypadkach pełni wiele rozlicznych ról (rola relaksacyjna, role jadalni), z tej przyczyny tak ważne jest oświetlenie salonu, jakie spełni najlepiej tak funkcję praktyczną jak również funkcje ozdobne. Za pomocą rozmaitego oświetlenia salonu bowiem można: wyznaczyć poniektóre strefy, zaakcentować jego plusy, ukryć uszkodzenia lub też odmienić proporcje.

oświetlenie

Tak samo istotną rolą światła w pokoju dziennym jaka nagminnie jest bagatelizowana, jest formowanie klimatu, w szczególności w jego części relaksu. Przeminęła już epoka jedynie właściwego, ulokowanego w środkowej części stropu żyrandola, który wytwarzał rozproszony blask, a pokój dzienny wydawał się płaski. W oświetleniu dzisiejszym z powodów ekologicznych wykorzystywana jest żarówka LED e27, to daje nam gamę możliwości.

W obecnych czasach ze wsparciem lamp podłogowych, kinkietów, diody led czy listw ledowych ukrytych w stropie można wyznaczyć w pokoju dziennym strefę wypoczynku, strefę konsumowania strawy, zaakcentować obrazy na ścianie, wydobyć ciemne kąciki bądź też wręcz przeobrazić stosunki pokoju dziennego. Najistotniejszymi działami pokoju dziennego są odcinek jadalni oraz relaksu. Każda wymaga różnego rodzaju oświetlenia. Nad stolikiem pożądana jest lampa zwisająca i żarówka led gu10 kierująca miękkie światło ku stołowi. W rejonie odpoczynku mamy wiele opcji. Korzystne jest tutaj również miękkie światło, przy którym można by oglądać filmy, czytać, bądź spędzać czas z rodzinką.

led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Można używać lamp stołowych z funkcją regulacji. Sklepy z lampami proponują nam dzisiaj co dusza zapragnie: bogatego typu żyrandole, wszelakiego typu plafony. Dokonując zakupu weźmy pod uwagę, że lampy w pokoju dziennym nie muszą tworzyć kompletu. Jest o wiele ciekawiej, jak są różnorodne, natomiast łączy je barwa lub typ klosza. Zwróćmy też uwagę na istotną sprawę – ochronę środowiska. Wykorzystujmy więc nowoczesne żarówki LED e27.

Żyrandole mają głównie realizować funkcję oświetleniową, ale też budować atmosferę, oraz przy okazji upiększać cały pokój. W wielu przypadkach zamiast standardowych żarówek wybiera się żarówki LED, oszczędniejsze, a prócz tego wygodne – odmiennie od świetlówek od razu zapewniają całkowitą jasność. Diody Led możemy też kupić w postaci taśmy, co daje unikalne opcje.