Oświetlenie hal i magazynów

Od oświetlenia przeznaczonego do przemysłu wymaga się by pozwoliło na odciążenie sieci elektrycznej a także dało możliwość zredukowania kosztów utrzymania firmy.

malowanie

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Do tego nie możesz naturalnie zapomnieć o komforcie pracowników. Oświetlenie dla hal magazynowych winno być wysokiej wydajności. Do tego dochodzą nowoczesne metody sterowania pozwalające na regulację natężenia światła, współpracę z czujkami ruchu, co przekłada się na duże obniżenie zużycia energii . Na ogół do przemysłu wybiera się bezpieczne, oszczędne oraz z długim czasem bezawaryjnego działania oświetlenie zrealizowane w technologii LED. Oprawy powinny zachować stabilność parametrów poprzez długi okres ich eksploatacji. Do podstawowych parametrów, które są brane pod uwagę przy wyborze źródeł światła w konkretnym zakładzie przynależą rozkład światła jak też jego natężenie. Zawsze oświetlenie powinno dopasowane być do indywidualnych wymagań konkretnego miejsca pracy.
łóżeczka dla dzieci

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Oprawy wykorzystujące technologię LED świecą pełnym strumieniem świetlnym momentalnie po ich załączeniu i z taką samą mocą przez cały czas pracy i prawdziwie odzwierciedlają kolory otoczenia. Prócz tego należą do rozwiązań bezpiecznych dla przyrody albowiem nie zawierają rtęci, ołowi itp. substratów. Prócz tego zużywają mniej energii elektrycznej, dzięki czemu do atmosfery trafia niewielka ilość dwutlenku węgla.

Chociaż jest ono droższe rozwiązanie to daje lepsze warunki a także często wypiera już inne techniki. Klosze powinny odznaczać się dużą trwałością, stąd dosyć często na ich skonstruowania wybierane są odporne poliwęglany.